Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2021-11-18| Geodezja, GIS, Edukacja

Studenci WGiK PW wygrali w hackathonie TomTom

W pierwszym międzynarodowym hackathonie TomTom n.EXT udział wzięło blisko 80 studentów z krajów, w których TomTom posiada szczególnie aktywne oddziały – m.in. z USA, Indii, Holandii i Polski. Wśród kilkunastu zespołów znalazły się dwie drużyny z Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.


Studenci WGiK PW wygrali w hackathonie TomTom <br />
Zdjęcie reprezentantów WGiK PW w hackathonie (w tym członkowie zwycięskiej drużyny GINDoors) z prodziekanem Krzysztofem Bakułą podczas spotkania otwarcia hackathonu 8 listopada
Zdjęcie reprezentantów WGiK PW w hackathonie (w tym członkowie zwycięskiej drużyny GINDoors) z prodziekanem Krzysztofem Bakułą podczas spotkania otwarcia hackathonu 8 listopada
Studenci WGiK PW wygrali w hackathonie TomTom <br />
Zrzuty ekranu z aplikacji zwycięskiej drużyny
Zrzuty ekranu z aplikacji zwycięskiej drużyny

Wydział reprezentowali studenci geodezji i kartografii oraz geoinformatyki różnych poziomów studiów. Drużyny biorące udział w hackathonie przez 5 dni, korzystając z narzędzi TomTom i otwartych baz oraz bibliotek, tworzyły projekty będące odpowiedzią na jedno z trzech wyzwań:
1. Jak kierowcy mogą dostarczać rzeczy, żywność i przewozić ludzi w bardziej wydajny sposób?
2. W jaki sposób TomTom może pomóc kierowcom cieszyć się czasem podczas ładowania pojazdu elektrycznego?
3. W jaki sposób TomTom może sprawić, podróże motocyklistów jeżdżących w grupach były bardziej bezpieczne i przyjemne?

Drużyna KNGiK podjęła wyzwanie nr 1 i podczas finału wymieniono ją, jako pretendenta do drugiego miejsca.

Drużyna GINDoors natomiast wygrała cały hackathon. Mierząc się z wyzwaniem nr 2, stworzyła projekt, który dotyczył planowania wolnego czasu w czasie ładowania samochodu elektrycznego zgodnie z preferencjami kierowcy, a jednocześnie użytkownika tworzonej aplikacji. Każda dłuższa podróż samochodem elektrycznym wiąże się z koniecznością odbycia obowiązkowego przystanku na naładowanie jego baterii.

– Aplikacja Charge&Go odpowiada na problem bezproduktywnego oczekiwania na naładowanie samochodu elektrycznego w trakcie tego typu tras – tłumaczy Kamil Choromański, członek zwycięskiej grupy. Program pozwala wyznaczyć trasę, biorąc pod uwagę zarówno konieczność ładowania samochodu, jak i ciekawe miejsca, które można odwiedzić w trakcie tego procesu. Użytkownik sam decyduje o tym, które obiekty go interesują (np. parki, muzea bądź restauracje), natomiast aplikacja wyznaczy trasę w taki sposób, aby podczas ładowania samochodu możliwe było ich odwiedzenie. Takie rozwiązanie sprawia, że nużący czas oczekiwania na załadowanie samochodu może być zastąpiony odkrywaniem nowych i ciekawych miejsc.

Źródło: WGiK PW


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS