wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-11-18| Geodezja, GIS, Edukacja

Studenci WGiK PW wygrali w hackathonie TomTom

W pierwszym międzynarodowym hackathonie TomTom n.EXT udział wzięło blisko 80 studentów z krajów, w których TomTom posiada szczególnie aktywne oddziały – m.in. z USA, Indii, Holandii i Polski. Wśród kilkunastu zespołów znalazły się dwie drużyny z Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.


Studenci WGiK PW wygrali w hackathonie TomTom <br />
Zdjęcie reprezentantów WGiK PW w hackathonie (w tym członkowie zwycięskiej drużyny GINDoors) z prodziekanem Krzysztofem Bakułą podczas spotkania otwarcia hackathonu 8 listopada
Zdjęcie reprezentantów WGiK PW w hackathonie (w tym członkowie zwycięskiej drużyny GINDoors) z prodziekanem Krzysztofem Bakułą podczas spotkania otwarcia hackathonu 8 listopada
Studenci WGiK PW wygrali w hackathonie TomTom <br />
Zrzuty ekranu z aplikacji zwycięskiej drużyny
Zrzuty ekranu z aplikacji zwycięskiej drużyny

Wydział reprezentowali studenci geodezji i kartografii oraz geoinformatyki różnych poziomów studiów. Drużyny biorące udział w hackathonie przez 5 dni, korzystając z narzędzi TomTom i otwartych baz oraz bibliotek, tworzyły projekty będące odpowiedzią na jedno z trzech wyzwań:
1. Jak kierowcy mogą dostarczać rzeczy, żywność i przewozić ludzi w bardziej wydajny sposób?
2. W jaki sposób TomTom może pomóc kierowcom cieszyć się czasem podczas ładowania pojazdu elektrycznego?
3. W jaki sposób TomTom może sprawić, podróże motocyklistów jeżdżących w grupach były bardziej bezpieczne i przyjemne?

Drużyna KNGiK podjęła wyzwanie nr 1 i podczas finału wymieniono ją, jako pretendenta do drugiego miejsca.

Drużyna GINDoors natomiast wygrała cały hackathon. Mierząc się z wyzwaniem nr 2, stworzyła projekt, który dotyczył planowania wolnego czasu w czasie ładowania samochodu elektrycznego zgodnie z preferencjami kierowcy, a jednocześnie użytkownika tworzonej aplikacji. Każda dłuższa podróż samochodem elektrycznym wiąże się z koniecznością odbycia obowiązkowego przystanku na naładowanie jego baterii.

– Aplikacja Charge&Go odpowiada na problem bezproduktywnego oczekiwania na naładowanie samochodu elektrycznego w trakcie tego typu tras – tłumaczy Kamil Choromański, członek zwycięskiej grupy. Program pozwala wyznaczyć trasę, biorąc pod uwagę zarówno konieczność ładowania samochodu, jak i ciekawe miejsca, które można odwiedzić w trakcie tego procesu. Użytkownik sam decyduje o tym, które obiekty go interesują (np. parki, muzea bądź restauracje), natomiast aplikacja wyznaczy trasę w taki sposób, aby podczas ładowania samochodu możliwe było ich odwiedzenie. Takie rozwiązanie sprawia, że nużący czas oczekiwania na załadowanie samochodu może być zastąpiony odkrywaniem nowych i ciekawych miejsc.

Źródło: WGiK PW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
gratulacje świetny pomysł i rozwiązanie, brawa :)
 1 
odpowiedz zgłoś
Super Dobra robota. I ciekawy pomysł
 1 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS