wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-11-17| GNSS, Geodezja, Edukacja

Kolejne sukcesy naukowców z IGiG UPWr

Dr inż. Grzegorz Bury i mgr inż. Dariusz Strugarek z Instytutu Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zostali docenieni odpowiednio przez: Wydział IV Nauk Technicznych PAN oraz Wrocławskie Centrum Akademickie.


Kolejne sukcesy naukowców z IGiG UPWr <br />
Grzegorz Bury i Dariusz Strugarek
Grzegorz Bury i Dariusz Strugarek

Dr inż. Grzegorz Bury został laureatem nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie techniki przyznawanej przez Wydział IV Nauk Technicznych PAN. Wyróżniono jego rozprawę doktorską pt. „Precise orbit determination of GNSS satellites using microwave and laser ranging data”. Dr Bury jest jedynym laureatem reprezentującym dyscyplinę inżynieria lądowa i transport. Pełna lista nagrodzonych znajduje się na stronie PAN.

Mgr inż. Dariusz Strugarek otrzymał z kolei – jako jeden z 24 wrocławskich doktorantów – stypendium przyznawane przez prezydenta miasta Wrocławia w konkursie prowadzonym przez Wrocławskie Centrum Akademickie. Przygotowuje on rozprawę doktorską pt. „Realizacja globalnych układów odniesienia z wykorzystaniem zintegrowanych obserwacji laserowych do satelitów teledetekcyjnych, geodezyjnych i nawigacyjnych”. Współczynnik sukcesu w tegorocznej edycji konkursu nie przekroczył 14%. Spośród 175 zgłoszeń wybrano 24 doktorantów, którzy otrzymają stypendium w wysokości 2000 zł przez okres 9 miesięcy.

Źródło: IGiG UPWr


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS