Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2021-11-17| GIS, Software

Prezentuj odwierty w Surferze 22

Rozwijane przez firmę Golden Software oprogramowanie Surfer do pracy na rastrowych danych przestrzennych dostępne jest już w wersji 22. W wydaniu tym znajdziemy kilka nowości, które zaciekawią specjalistów z zakresu geologii czy hydrologii.


Prezentuj odwierty w Surferze 22

Nowa wersja tej aplikacji pozwala importować dane o odwiertach i generować na ich podstawie różnorodne wizualizacje – zarówno w dwóch, jak i trzech wymiarach. Możliwe jest np. prezentowanie ich dokÅ‚adnego przebiegu na tle numerycznego modelu terenu czy powiÄ…zanie stylu wyÅ›wietlania z danymi atrybutowymi – chociażby typem odwiertu czy stwierdzonÄ… zawartoÅ›ciÄ… substancji na poszczególnych gÅ‚Ä™bokoÅ›ciach.

Geologów zainteresuje także nowa funkcja, która na podstawie dwóch rastrów automatycznie generuje izopachyty (izolinie łączące punkty o tej samej wartości miąższości warstwy).

Kolejna ważna zmiana w programie dotyczy wykonywania obliczeÅ„ na podstawie dwóch warstw rastrowych – np. odejmowania czy dodawania wartoÅ›ci bÄ…dź wyznaczania objÄ™toÅ›ci. Choć funkcja ta byÅ‚a dostÄ™pna w Surferze już wczeÅ›niej, to wymagaÅ‚a przygotowania warstw o dokÅ‚adnie takiej samej geometrii. Ograniczenie to nie dotyczy już jednak wersji 22. W tym przypadku rastry poddawane takiej analizie mogÄ… mieć zatem różne zasiÄ™gi i rozdzielczość.

Program rozbudowano ponadto o generowanie obiektów typu alpha shape, czyli poligonów ograniczających zbiór punktów.

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Å‚adowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzujÄ… budynek AGH
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy zwiÄ…zane z geodezjÄ…, kartografiÄ…, katastrem, GIS-em, fotogrametriÄ… i teledetekcjÄ…, nawigacjÄ… satelitarnÄ… itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzÄ…cy:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama