wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-11-17| GIS, Software

Prezentuj odwierty w Surferze 22

Rozwijane przez firmę Golden Software oprogramowanie Surfer do pracy na rastrowych danych przestrzennych dostępne jest już w wersji 22. W wydaniu tym znajdziemy kilka nowości, które zaciekawią specjalistów z zakresu geologii czy hydrologii.


Prezentuj odwierty w Surferze 22

Nowa wersja tej aplikacji pozwala importować dane o odwiertach i generować na ich podstawie różnorodne wizualizacje – zarówno w dwóch, jak i trzech wymiarach. Możliwe jest np. prezentowanie ich dokładnego przebiegu na tle numerycznego modelu terenu czy powiązanie stylu wyświetlania z danymi atrybutowymi – chociażby typem odwiertu czy stwierdzoną zawartością substancji na poszczególnych głębokościach.

Geologów zainteresuje także nowa funkcja, która na podstawie dwóch rastrów automatycznie generuje izopachyty (izolinie łączące punkty o tej samej wartości miąższości warstwy).

Kolejna ważna zmiana w programie dotyczy wykonywania obliczeń na podstawie dwóch warstw rastrowych – np. odejmowania czy dodawania wartości bądź wyznaczania objętości. Choć funkcja ta była dostępna w Surferze już wcześniej, to wymagała przygotowania warstw o dokładnie takiej samej geometrii. Ograniczenie to nie dotyczy już jednak wersji 22. W tym przypadku rastry poddawane takiej analizie mogą mieć zatem różne zasięgi i rozdzielczość.

Program rozbudowano ponadto o generowanie obiektów typu alpha shape, czyli poligonów ograniczających zbiór punktów.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS