wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-11-09| GNSS

Wkrótce 4 kolejne stacje ASG-EUPOS

Sieć referencyjna ASG-EUPOS jeszcze w tym roku zostanie rozbudowana o 4 stacje – przewiduje zamówienie rozpisane przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii.


Wkrótce 4 kolejne stacje ASG-EUPOS <br />
Jedna ze stacji ASG-EUPOS (fot. GUGiK)
Jedna ze stacji ASG-EUPOS (fot. GUGiK)
Wkrótce 4 kolejne stacje ASG-EUPOS <br />
Planowane stacje ASG-EUPOS (fot. GUGiK)
Planowane stacje ASG-EUPOS (fot. GUGiK)

Przedmiotem procedury jest instalacja infrastruktury stacji referencyjnych systemu ASG-EUPOS będących punktami podstawowej osnowy geodezyjnej, które zlokalizowane będą w: Kołobrzegu (woj. zachodniopomorskie), Braniewie (warmińsko-mazurskie), Oleśnicy (dolnośląskie) oraz Końskich (świętokrzyskie). Na każdej z nich zamontowany zostanie czterosystemowy odbiornik Trimble NetR9 wraz z anteną Trimble ChokeRing.

Oferty można składać do 12 listopada, natomiast zamówienie powinno zostać zrealizowane do 21 grudnia.

Jak wynika z mapy dostępnej na stronie ASG-EUPOS, to wcale nie koniec planów GUGiK w zakresie rozbudowy tego systemu. Nowe stacje referencyjne mają się bowiem znaleźć również w: Łebie, Gołdapi, Piszu, Siemiatyczach, Terespolu, Radzyniu Podlaskim, Zamościu, Oświęcimiu, Bolesławcu, Szczecinie, Wągrowcu, Inowrocławiu/Kruszwicy, Rypinie i Słupnie koło Płocka.


Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w geodezji i kartografii? Zapisz się na newsletter!

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Z d**y ta Oleśnica. Zamiast iść trójkątami to dalej będą dziury w zasięgu. Potrzeba czegoś na środku ciężkości stacji WRO-OPOL-KEPN. i dalej będzie przełączanie co minute na nową stacje. ech.
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: Z d**y fakt, idealnie na wypełnienie luki geometrycznie pasowałby Namysłów
 1 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS