wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-11-04| Geodezja, Prawo, Instytucje

GUGiK publikuje nowe zalecenia kontrolne dla WINGiK-ów

W biuletynie informacji publicznej GUGiK udostępniono ramowe zalecenia dotyczące metodyki kontroli w roku 2022.


GUGiK publikuje nowe zalecenia kontrolne dla WINGiK-ów

Dokument sporządzono na podstawie art. 7a ust. 1 pkt. 1 i 2 oraz art. 40 ust. 3a ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne. Jak wyjaśnia GUGiK, opracowanie ma na celu zapewnienie jednolitości w sposobie oceny przez wojewódzkich inspektorów nadzoru geodezyjnego i kartograficznego realizacji kontrolowanych zadań powiatowych organów administracji geodezyjnej i kartograficznej. Jednolite podejście do kontroli umożliwi pozyskanie zintegrowanej informacji sprawozdawczej, która jest niezbędna do oceny zadań realizowanych przez kontrolowane urzędy.

Zalecenia obejmują następujące działania priorytetowe:

 • Jakość danych ewidencji gruntów i budynków.
 • Proces cyfryzacji zbiorów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego i automatyzacja jego funkcjonowania:
  • stan usług danych przestrzennych,
  • stan cyfryzacji materiałów kartograficznych,
  • stan cyfryzacji operatów,
  • stan bieżącej cyfryzacji operatów,
  • stan systemu do prowadzenia zasobu,
  • stan e-usług dla wykonawców prac geodezyjnych,
  • stan e-usług udostępniania materiałów zasobu dla obywateli,
  • stan e-usług obsługi narad koordynacyjnych;
 • Stan wdrożenia układu wysokościowego PL-EVRF2007-NH.
 • Aktualność i jakość bazy danych BDOT10k.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
! Zupełny brak znajomości przepisów prawa. Najpierw wtopa z ochroną danych osobowych a teraz cd. występów GGK. Zaczynam tęsknić za czasami kiedy gugik był szanującą się instytucją.
 8 
odpowiedz zgłoś
Mówisz pewnie o punkcie II.1.5 gdzie jest mowa o "Wyniki kontroli powinny być udokumentowane odpowiednimi raportami. Jeżeli oprogramowania takich narzędzi nie posiada powinno być to odnotowane i w takim wypadku należy zalecić utworzenie odpowiednich funkcjonalności." Podstawa prawna owego zalecenia ? A może GGK wie już jakie oprogramowanie nie ma tych funkcjonalności i ile to będzie kosztowało powiaty ? A całą brudną robotę wykonają WINGIKowie więc zawsze będzie można mówić że to tylko były zalecenia, a kontrola należy do WINGIków ?
 11 
odpowiedz zgłoś
@ Fakt że osoba, której syn sprzedaje oprogramowanie do tych wszystkich e usług ( w środowisku określanych jako buble) wydaje zalecenia dla władzy publicznej aby kontrolowała czy odpowiednią ilość zakupiła te geosystemy również od firmy syna budzi moje obrzydzenie. Mam przekonanie że władza jako taka w pierwszej kolejności powinna eliminować takie układy.
 20 
odpowiedz zgłoś
Tak, to ciekawy dokument - taka powiedzmy kontrola ustawy o IIP przez Wingików to według jakiego jest przepisu ? Zawsze wydawało mi się że WINGiKowie są od kontroli PGiK, a tu taka niespodzianka.
 10 
odpowiedz zgłoś
Pytanie A gdzie kontrola zasadności nieprawidłowości wpisywanych w protokołach weryfikacji??
 1 
 13 
odpowiedz zgłoś
Najlepsze jest to że WINGiK Staroście to może co najwyżej kartkę na święta wysłać.
 1 
 17 
odpowiedz zgłoś
Cóż to znowu Te przepisy, na które powołuje się GUGiK nie dają podstawy do narzucania żadnych metodyk kontroli. To jest kolejny przykład na uzurpatorstwo obecnego Głównego Geodety Kraju. Jest XXI wiek,środek cywilizowanym Europy, a tu jeden pan robi co mu się żywnie podoba, traktuje urząd jak prywatną firmę, kierując się zasadą prawo to ja. I wszyscy potulnie się tego pana słuchają, a za najwyższe prawo uchodzą mądrości z telekonferencji w stylu może znaczy musi.
 2 
 12 
odpowiedz zgłoś
odp: Cóż to znowu ała
 2 
odpowiedz zgłoś
Fajne te usługi GUGiK w dokumencie np. z portalami mapowymi dla każdego powiatu i województwa czy z EVRF. Zgodnie z sugestią wczytuję je do Qgis tak jak GUGiK karze robić kontrolerom, a tu nic. Nie zwracają danych, czyli dla tych usług GUGiK trzeba dać negatyw ? A komu wysłać raport ? Ministrowi ?
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
odp: Fajne No no ciekawe co tam nie działa... Napisz coś więcej..
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Fajne Strasznie nam się ta Polska skurczyła.... westBoundLongitude12.3358westBoundLongitude eastBoundLongitude12.3359eastBoundLongitude southBoundLatitude47.6742southBoundLatitude northBoundLatitude47.6743northBoundLatitude
 2 
zgłoś
8 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS