wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-11-03| GIS, Teledetekcja, Przetargi

Kto wykona ortofotomapę satelitarną kraju dla POLSA?

Polska Agencja Kosmiczna wybrała najkorzystniejszą ofertę w przetargu na wykonanie ortofotomapy kraju na podstawie zdjęć z satelity Sentinel-2.


Kto wykona ortofotomapę satelitarną kraju dla POLSA?

Co jest przedmiotem przetargu?

Wynikowe opracowanie ma powstać w układzie 1992, w rozdzielczości 10 metrów i bazować na zobrazowaniach pozbawionych chmur, które pozyskano w tym roku. Zostanie wykonane zarówno w barwach rzeczywistych, jak i w podczerwieni. Jak podkreślono w specyfikacji zamówienia, ortofotomapa powinna powstać w sposób możliwie automatyczny, by była gotowa w krótkim czasie oraz niewielkim kosztem. Agencja wymaga ponadto od wykonawcy skontrolowania wynikowego opracowania z wykorzystaniem 5-10 punktów kontrolnych dla każdej sceny.

Satelitarna ortofotomapa ma być wykorzystywana w wysokopoziomowych analizach o charakterze strategicznym dotyczących zjawisk i ich relacji, w tym pokrycia terenu, zmian pokrycia terenu, trendów w zakresie rozwoju obszarów miejskich czy degradacji obszarów przyrodniczych – czytamy w dokumentacji zamówienia.

Opracowanie powinno być gotowe do połowy grudnia br.

6 chętnych

W postępowaniu na te dane złożono 6 ofert. Za najkorzystniejszą zamawiający uznał propozycję najtańszą, a tę przedstawiła firma KPGeo z Krakowa. Jest ona gotowa wykonać ortofotomapę za 133 tys. zł, co stanowi 60% budżetu POLSA.

W przetargu wystartowali ponadto:

 • Altergeo Holding z Krakowa (wartość oferty: 135 tys. zł),
 • CloudFerro z Warszawy (135 tys. zł),
 • Instytut Geodezji i Kartografii (141 tys. zł),
 • MGGP Aero z Tarnowa (169 tys. zł),
 • konsorcjum firm InvestGIS z Krakowa oraz Universal Energy z Mysłowic (498 tys. zł).

Dodajmy, że zamawiający poddał ocenie jedynie propozycje firm KPGeo, MGGP Aero oraz Altergeo.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
jeju kochany... Za co tyle pieniędzy?
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: jeju kochany... Pewnie musi tyle kosztowac
 1 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS