wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-11-02| GNSS, Geodezja, GIS, Teledetekcja, Edukacja

Listopadowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

W serwisie egeodeta24.pl, który udostępnia GEODETĘ cyfrowego, jest już opublikowane wydanie 11/2021. W materiale okładkowym radzimy, jak wybrać tachimetr zrobotyzowany. Temat na czasie, bo tachimetry jednoosobowe na dobre zadomowiły się już w Polsce.


Listopadowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

Druga kampania porównawcza prognozowania parametrów orientacji Ziemi (EOP), której celem jest wyłonienie najskuteczniejszej metody predykcji tych wielkości, to tylko pozornie zagadnienie wyłącznie naukowe. Informacja o EOP jest kluczowa również dla zastosowań praktycznych z dziedziny GNSS, w tym oczywiście dla pomiarów geodezyjnych. O szczegółach projektu opowiada prof. Jolanta Nastula z Centrum Badań Kosmicznych PAN, które przewodniczy tej kampanii.

Z tematów bieżących wymienimy tylko hasłowo najważniejsze: przymiarki do deregulacji geodezji w sejmowej komisji nadzwyczajnej, potyczki o samorząd zawodowy w zespole ds. geodezji przy rzeczniku MSP czy list wielkopolskich samorządowców do premiera ws. nieustalonych gruntów. A w tle wyroku NSA pytanie o rangę naszego zawodu.

W listopadowym GEODECIE znajdziemy też dwa artykuły rocznicowe. 70-lecie obchodzi Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska na Akademii Górniczo-Hutniczej (jego historię przybliża prof. Konrad Eckes). Ale najstarszy w Polsce jest Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Nie mogło więc zabraknąć relacji z Uroczystości Centralnych jego 100-lecia. W ten jubileusz wpisuje się także moderowana przez studentów debata nt. kształcenia. Programy kształcenia i ich przystawanie do współczesności, znaczenie studiów w czasach nieograniczonego dostępu do informacji i najbliższa przyszłość uczelni – m.in. o to studenci geodezji pytali przedstawicieli różnych uczelni, firm oraz administracji.

Pozostając w tematyce kształcenia i uczelni – w najnowszym GEODECIE publikujemy wyniki rekrutacji w roku akademickim 2021/2022. Po raz pierwszy przyjrzeliśmy się nie tylko naborom na kierunki geodezyjne, ale również geoinformacyjne, geoinformatyczne i geomatyczne. Polecamy nasz raport wszystkim zainteresowanym.

W listopadowym GEODECIE piszemy ponadto o historycznej ortofotomapie Lublina i znaczeniu archiwalnych zdjęć lotniczych w pracach badawczych z zakresu historii, rozwoju przestrzennego i urbanistyki. Wisienką na torcie jest zaś artykuł o geodezyjnym monitoringu XVII-wiecznego okrętu wojennego Vasa.

Użytkowników serwisu egeodeta24.pl, którzy wykupili listopadowe wydanie GEODETY cyfrowego, zapraszamy do pobrania pliku z panelu użytkownika. Pozostałych zainteresowanych listopadowym wydaniem zachęcamy do opłacenia dostępu do niego za pomocą płatności elektronicznych. Cała operacja potrwa zaledwie kilka minut, a GEODETĘ cyfrowego w uniwersalnym formacie PDF będziecie Państwo mogli odczytać nie tylko na komputerze, ale także na tablecie czy smartfonie. W pliku łatwiej wyszukać interesujące słowa lub frazy, a dowolny artykuł można wydrukować na swoje potrzeby na domowej drukarce.

Dlaczego jeszcze warto korzystać z GEODETY cyfrowego? Bo oszczędza się czas i pieniądze! Każde nowe wydanie GEODETY cyfrowego otrzymuje się wcześniej niż wydanie papierowe. Również dostęp do dowolnego numeru archiwalnego uzyskuje się natychmiast po dokonaniu płatności elektronicznej – nie trzeba czekać na listonosza. GEODETA cyfrowy to wreszcie niższa cena prenumeraty i pojedynczych wydań. Co ważne, im więcej się kupuje, tym miesięcznik jest tańszy.

Zawartość listopadowego wydania GEODETY można wygodnie przejrzeć w serwisie egeodeta24.pl. Aby zaoszczędzić na każdym wydaniu, warto wykupić prenumeratę GEODETY cyfrowego (roczną, półroczną lub kwartalną). A tych, którzy wolą GEODETĘ w wydaniu papierowym, zachęcamy do zakupu prenumeraty w wersji tradycyjnej.

Redakcja


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
A w tym wpisie promocyjnym nic nie napiszecie o lamentach nad nadaktywnością gumofilców? Mogła by być całkiem fajna przepychanka w komentarzach. A tak cisza. Przecież tym, o czym napisaliście powyżej, nikt się nie interesuje.
odpowiedz zgłoś
odp: A w tym wpisie promocyjnym nic nie napiszecie ić obalać komunę gdzie indziej
odpowiedz zgłoś
odp: odp: A w tym wpisie promocyjnym nic nie napiszecie No i o to mi właśnie chodziło żeby przeczytać tu subtelne aluzje wiadomo czyje ... :-D ... to jak tam, kto jest tak naprawdę kotem, kto zestreachaną myszą, kto podwinął ogon pod siebie i się schował do norki arogancji, a kto swoją arogancją drażni kota i Panią Redaktor Naczelną. Pytania sie kłębią, odpowiedzi nasuwają. A Redakcja błądzi w mgle niewiedzy i naiwności.
zgłoświadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS