Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-10-29| artykuł sponsorowany | Firma

Dlaczego warto zdecydować się na izolację poddasza pianą PUR?

Izolacja poddasza jest w zasadzie konieczna, gdy planujemy zaadaptować je do celów mieszkaniowych. Coraz większa liczba inwestorów decyduje się również na termoizolację poddasza w sytuacji, gdy planujemy w tym miejscu urządzić strych, ponieważ sama termoizolacja stropu może nie wystarczyć. Zarówno w przypadku izolacji stropu, jak i poddasza, warto zdecydować się na pianę PUR Purios.


Dlaczego warto zdecydować się na izolację poddasza pianą PUR?
Dlaczego warto zdecydować się na izolację poddasza pianą PUR?

Izolacja poddasza – jaką pianę wybrać?

Poddasze izoluje się zazwyczaj pianą otwartokomórkową. Materiał ten jest lekki, niedrogi i paroprzepuszczalny. Jego lambda wynosi od 0,033 do 0,039 W/(m·K). Warto o tym pamiętać, ponieważ na rynku dostępna jest również piana zamkniętokomórkowa. Jej lambda jest zdecydowanie niższa i może wynosić nawet 0,020 W/(m·K). Dlatego jeżeli spotkasz się z sytuacją, gdy ktoś zaproponuje Ci izolację poddasza pianą poliuretanową, poproś o więcej informacji.

Przede wszystkim dowiedz się, czy mowa o pianie otwartokomórkowej, czy zamkniętokomórkowej. Izolacja poddasza pianą otwartokomórkową jest częściej spotykana, niemniej jednak w niektórych przypadkach (np. w domach szkieletowych) na poddaszu można z powodzeniem stosować również pianę zamkniętokomórkową. Poza tym jeżeli chcemy zaizolować strop od strony poddasza, czyli de facto stworzyć termoizolacyjny „podkład” pod podłogę w tym pomieszczeniu, piana zamkniętokomórkowa także sprawdzi się lepiej.

Co jednak w sytuacji, gdy nie wiesz, która piana będzie odpowiednia? W tej sytuacji warto skorzystać z pomocy uczciwych i przede wszystkim rzetelnych sprzedawców oraz wykonawców, którzy przedstawią Ci wszystkie wady oraz zalety proponowanych rozwiązań, a na końcu pomogą wybrać pianę adekwatną do charakterystyki Twojego poddasza. Firmą, która współpracuje wyłącznie ze sprawdzonymi specjalistami, jest Purinova – producent poliuretanowych pian PURIOS.

Izolacja poddasza pianą PUR – o czym warto pamiętać?

Aby termoizolacja poddasza pianą przyniosła oczekiwane efekty, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Gwarantowana żywotność piany wynosi minimum 25 lat. Ale tylko w sytuacji, gdy ocieplenie zostanie wykonane przez profesjonalistów. Samodzielne docieplanie pianą jest bardzo ryzykowną operacją, szczególnie w sytuacji, gdy materiał, z którego korzystamy, pochodzi z nieznanych źródeł. Poza tym producenci piany dają wieloletnią gwarancję na swój produkt głównie wtedy, gdy prace zostaną przeprowadzone przez wyznaczonych wykonawców.

Ocieplenie natryskowe musi być wykonywane w odpowiednich warunkach. Powierzchnia, na którą trafi piana, powinna zostać odpowiednio przygotowana, temperatura piany również powinna być dostosowana do panujących warunków. Co więcej, aby prawidłowo zaaplikować pianę, należy przejść stosowne przeszkolenie. Jeżeli przeprowadzimy tę operację nieumiejętnie, istnieje ryzyko powstania mostków termicznych, co w konsekwencji może doprowadzić do pojawienia się pleśni na poddaszu. Poza tym natrysk należy wykonywać w ubraniu ochronnym.

Z tego względu izolacja poddasza pianą PUR jest usługą, która powinna obejmować swoim zakresem zarówno dostarczenie materiału, jak i wykonanie natrysku. Dlatego nie warto ryzykować – wybór odpowiednich wykonawców ma w tym przypadku kluczowe znaczenie. Z tego typu specjalistami współpracuje bydgoska Purinova – jeden z największych rodzimych producentów piany poliuretanowej i właściciel marki Purios.


«« powrót

Udostępnij:    


wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
XXVII Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG Congress 2022)
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS