wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-10-20| GIS, Przetargi

Trzech chętnych do pilotażu nowych technologii dla Wód Polskich

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie otworzyło w tym tygodniu oferty w przetargu na przeprowadzenie wariantowego pilotażu inwentaryzacji urządzeń melioracji wodnych z wykorzystaniem danych teledetekcyjnych.


Trzech chętnych do pilotażu nowych technologii dla Wód Polskich <br />
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Pierwotnie otwarcie ofert miało nastąpić 20 września, jednak z powodu odwołania złożonego przez jedną z firm termin ten przesunięto na 18 października, jednocześnie modyfikując specyfikację zamówienia.

W przetargu wystartowały firmy: Gispro (wartość oferty: 278 tys. zł), Wrocławski Instytut Zastosowań Informacji Przestrzennej i Sztucznej Inteligencji (317 tys. zł) oraz SkySnap (427 tys. zł). Tymczasem Wody Polskie gotowe były wydać na to zamówienie maksymalnie 450 tys. zł.

W ramach pilotażu zamawiający chce przetestować trzy rozwiązania technologiczne:

 • Pomiar metodą RTK wraz z terenową rejestracją danych atrybutowych.
 • Pomiar mobilnym skanerem laserowym wytwarzającym georeferencyjną chmurę punktów (o gęstości od 50 do 50 000 pkt/m kw.) o subdecymetrowej dokładności wraz z kameralną wektoryzacją danych.
 • Pomiar bezzałogowym statkiem powietrznym wyposażonym w sensor umożliwiający wytworzenie georeferencyjnej chmury punktów o gęstości od 50 do 2500 pkt/m kw. wraz z kameralną wektoryzacją danych.

Do obowiązków wykonawcy będzie należało porównanie powyższych trzech metod m.in. pod kątem czasu i kosztów inwentaryzacji urządzeń melioracji wodnych oraz zmeliorowanych gruntów tworzących systemy melioracyjne (rowy, kanały, cieki wodne) wraz z budowlami związanymi z nimi funkcjonalnie.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
opłacalność robót jak zwykle geodeci robią za darmochę, a później narzekają
odpowiedz zgłoś
Geodezja Kasy było duzo do zarobienia. Technologia droga. A firmy dają pół ceny. Czemu???
 1 
odpowiedz zgłoś
Która z tych technologii jest nowa? Czy czasami nie każda z nich jest stosowana od co najmniej X lat?
 1 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS