wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-10-05| Geodezja, Przetargi

6 śląskich samorządów podpisało umowy na geodezyjne e-usługi

Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec i Tychy oraz powiaty będziński oraz bieruńsko-lędziński rozstrzygnęły wspólny przetarg na wdrożenie e-usług z zakresu geodezji.


6 śląskich samorządów podpisało umowy na geodezyjne e-usługi <br />
Obecny portal mapowy Dąbrowy Górniczej
Obecny portal mapowy Dąbrowy Górniczej

Zamówienie podzielono na cztery części. Pierwsze trzy obejmują wdrożenie i rozbudowę e-usług w zakresie geodezji i kartografii oraz wybranych innych baz danych w: Sosnowcu (cz. I), powiecie będzińskim (cz. II) oraz Dąbrowie Górniczej, Tychach, Jaworznie i powiecie bieruńsko-lędzińskim (cz. III). W zależności od części prace obejmują m.in.: rozbudowę systemu do prowadzenia PZGiK, SIP-u, aplikacji dziedzinowych, modułu administrowania, a także wdrożenie aplikacji mobilnej oferującej funkcjonalności lokalnego geoportalu.

Część I za 251 tys. zł wykona firma Geomatyka-Kraków. Zwycięzcą części II okazała się z kolei poznańska firma Systherm-Info z ofertą o wartości 935 tys. zł. Najdroższą część III wykona Geomatyka-Kraków, która jako jedyna złożyła ofertę w tym postępowaniu – wartość jej propozycji opiewa na 1,138 mln zł (zamawiający gotowy był wydać na te prace nawet 2,3 mln zł).

Termin realizacji powyższych prac wyznaczono na koniec listopada br.

Z kolei czwarta część o szacunkowej wartości 2,8 mln zł dotyczyła „konwersji i dostosowania baz danych nietworzących zasobu geodezyjnego i kartograficznego”. Celem prac miało być przetworzenie do postaci cyfrowej papierowych wersji dokumentów rejestrów publicznych oraz migracja zbiorów danych przechowywanych w systemach dziedzinowych do nowo utworzonej bazy danych. Zamówienie obejmowało takie bazy jak: ewidencja adresów, miejscowe plany zagospodarowania czy rejestry pozwoleń na budowę, obiektów turystycznych i rekreacyjnych, decyzji o warunkach zabudowy czy inwestycji drogowych.

Ta część ostatecznie została jednak unieważniona. Jak czytamy w dokumentacji przetargu, powodem była przedłużająca się procedura wezwań wykonawcy (czyli firmy HyperView) do uzupełnienia swojej oferty. W związku z tym realizacja zamówienia w deklarowanym terminie stała się niemożliwa.

Prace są częścią projektu „Zwiększenie zdolności instytucjonalnej i skuteczności administracji publicznej poprzez rozbudowę i modernizację referencyjnych baz danych powiatowych rejestrów publicznych” o wartości 45 mln zł realizowanego w ramach RPO Województwa Śląskiego.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Powiaty to "dojne krowy" Pojęcie "dojne krowy" jest z ekonomii. Zmiana przepisów 31 lipca była okazją, aby wprowadzić jeden system w Polsce, a nie kłaniać się autorom programów do prowadzenia PZGiK w każdym powiecie osobno. Kiedy wreszcie znikną natywne formaty?
 3 
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: Powiaty to "dojne krowy" Natywne formaty mogą zniknąć jeżeli: - format GML zostanie ujednolicony - jak format GML będzie posiadał wszystkie funkcjonalności, które posiadają formaty natywne czyli przenoszenie informacji, których nie przewidują przepisy np. pełne informacje o punktach załamania budynku, źródło pozyskania danych dla budynku, automatyczne aktualizacje bazy roboczej (format 'giv' poprzez importy inicjalne do bazy roboczej i automatyczne eksporty różnicowe do ODGiK), itd.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Powiaty to "dojne krowy" Co to jest " punkt załamania budynku". W schemacie aplikacyjnym tego nie ma, znam to np. z KCD. To znowu jakieś rzeczy wymyślone przez programistów, aby utrudnić nam życie. Tak tworzy się tzw. prawo powielaczowe.
 1 
 4 
zgłoś
odp: odp: Powiaty to "dojne krowy" Skoro nie zostały ujednolicone co w takim wypadku robił zespół złożony z producentów który obradował z GGK nad ujednoliceniem ? A może obradował nad czymś innym ? :)
zgłoś
odp: Powiaty to "dojne krowy" GG. Przestań bredzić.
 5 
 2 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS