wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-10-01| GNSS, Geodezja

Już ponad 50 stacji RtkNet

Dzięki niedawnym instalacjom sieć RtkNet firmy Art-Geo liczy już 54 stacje referencyjne.


Już ponad 50 stacji RtkNet <br />
fot. Art-Geo/Fb
fot. Art-Geo/Fb
Już ponad 50 stacji RtkNet <br />
Zasięg RtkNet
Zasięg RtkNet

Najnowsza została uruchomiona w Ciechanowie w województwie mazowieckim. Ponadto we wrześniu oddano do użytku stacje w Czarnkowie (woj. wielkopolskie), Polanicy-Zdroju (woj. dolnośląskie), Chełmie (woj. lubelskie) i Ożarowie (woj. świętokrzyskie).

Z kolei w sierpniu uruchomiono stacje w Elblągu i Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskie) oraz Palczy koło Myślenic (woj. małopolskie). Natomiast od kwietnia, gdy ostatni raz przyglądaliśmy się zasięgowi RtkNet, sieć poszerzyła się o lokalizacje w: Leśniakach koło Częstochowy (woj. śląskie), Gdańsku i Słupsku (woj. pomorskie), Świebodzinie (woj. lubuskie), Tarnowie (woj. małopolskie) oraz Dziwnówku, Gryfinie i Kołobrzegu (woj. zachodniopomorskie).

Jak zdradza firma Art-Geo, w planach na najbliższą przyszłość jest przynajmniej 10 kolejnych stacji. Na wszystkich lokalizacjach działają czterosystemowe odbiorniki referencyjne marki Ruide. Centrum obliczeniowe oraz główny serwer znajdują się natomiast w powiecie krakowskim. Korzystanie z korekt RtkNet jest bezpłatne dla klientów firmy Art-Geo.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Jeszcze zachód Czekam na rozbudowę sieci na zachodzie kraju, szczególnie płd-zach. O samym odbiorniku tej marki nie mogę powiedzieć złego słowa. Działa dobrze od 4 lat.
 6 
 4 
odpowiedz zgłoś
Jaka to osnowa ? Do jakiej klasy osnowy należą punkty referencyjne firmy Art-Geo ?
 2 
 7 
odpowiedz zgłoś
odp: Jaka to osnowa ? a kogo to obchodzi? Ważne, że sprzęt jest ok i dostęp do poprawek za free.
 8 
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Jaka to osnowa ? Ci co się znają, wiedzą, że w świetle przepisów jest to pytanie zasadnicze. Dołączam się do pytania ?
 2 
 9 
zgłoś
odp: Jaka to osnowa ? Polska i przepisy??? Chłopie, na jakim ty świecie żyjesz?
 5 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: Jaka to osnowa ? Mi wystarczy stanąć na kilkudziesięciu punktach osnowy w różnych częściach kraju żeby przekonać się że sieć jest ok.
 7 
 5 
odpowiedz zgłoś
- Mierząc po kolegach z poprawkami jak wyżej zauważyłem do 0,2m różnicy na wysokości. Mam nadzieję, że to tylko błędnie wprowadzona wysokość tyczki. Tyle, że wartości na punktach nie koniecznie kolejnych po sobie dotyczyły 1/3 pomiaru. Sam sprzęt ruide jest ok.
 4 
 2 
odpowiedz zgłoś
- Co z tego skoro sieć dostępna jest tylko dla klientów Art-Geo.
 8 
odpowiedz zgłoś
odp: - Sieć jest dostępna dla wszystkich użytkowników. Ale dla niektórych odpłatnie
 4 
 6 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS