wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-09-30| GIS, Teledetekcja, Software

Premiera Global Mapper 23 i Global Mapper Pro

Popularne oprogramowanie Global Mapper dostępne jest w nowej wersji 23. Oprócz tego jego producent – firma Blue Marble Geographics, zaprezentował zupełnie nowe wydanie Pro.


Premiera Global Mapper 23 i Global Mapper Pro

Global Mapper Pro powstał głównie poprzez rozbudowanie standardowej aplikacji o możliwości Lidar Module – dodatkowo płatnego zestawu narzędzi do pracy na chmurach punktów. Wyróżników tego produktu jest jednak więcej. To m.in.: automatyczne narzędzia do ekstrakcji linii nieciągłości terenu oraz wektorowych obiektów z warstw rastrowych, okno dialogowe Script Editor do pisania skryptów, integracja z językiem Python czy możliwość klasyfikowania chmury punktów na podstawie informacji spektralnych.

– Wydanie Global Mapper Pro to coś, nad czym po cichu pracowaliśmy od lat – powiedział prezes Blue Marble Patrick Cunningham. – Ponieważ lidar stał się bardziej wszechobecny, nadszedł czas na wersję Pro. Wszystkie wspaniałe funkcje Global Mappera są nadal dostępne w podstawowej wersji w przystępnej cenie [599 dol.], podczas gdy bardziej zaawansowane narzędzia, znajdziemy w wydaniu Pro – wyjaśnia.

Cena Global Mapper Pro wynosi 1349 dolarów. Jednocześnie wraz z premierą tej aplikacji firma Blue Marble Geographics zaprzestaje rozwoju Lidar Module jako odrębnego produktu.

Zmiany zaszły także w podstawowej wersji programu. Nowości w aplikacji Global Mapper 23 to m.in.:

 • Undo Manager – narzędzie do cofania zmian,
 • zarządzanie skrótami klawiszowymi,
 • ulepszone wyświetlanie etykiet w widoku 3D,
 • udoskonalone metody wizualizacji danych wektorowych pozwalające na generowanie lepszych kartogramów.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS