wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-09-24| GIS, Przetargi

GUGiK zamawia dalszy rozwój UMM oraz Modułu SDI

Rozbudowa oraz wsparcie techniczne dla Uniwersalnego Modułu Mapowego oraz Modułu SDI jest przedmiotem zamówienia ogłoszonego przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii.


GUGiK zamawia dalszy rozwój UMM oraz Modułu SDI <br />
Uniwersalny Moduł Mapowy
Uniwersalny Moduł Mapowy

Moduł SDI i UMM zostały przygotowane przez firmę Intergraph Polska na zlecenie GUGiK. Moduł SDI to oprogramowanie bezpłatnie udostępniane przez Urząd chętnym instytucjom na potrzeby zakładania węzłów infrastruktury informacji przestrzennej zgodnych z wymogami prawa. UMM jest natomiast rozwiązaniem przeznaczonym dla służb ratunkowych i porządkowych umożliwiającym m.in. lokalizację zdarzeń i pojazdów tych służb, zarządzanie użytkownikami (np. patrolami w terenie) czy wyznaczanie optymalnych tras przejazdu.

W specyfikacji ogłoszonego właśnie przetargu nie określono, jakie konkretnie zmiany zostaną wprowadzone w Module SDI oraz UMM. Propozycje modyfikacji będą zgłaszane wykonawcy na bieżąco w trakcie realizacji zamówienia, a czas jego trwania określono na 2 lata. Zamówienie podstawowe obejmuje świadczenie usług w wymiarze 5452 roboczogodzin. Drugie tyle przewidziano w ramach opcji.

Oferty w postępowaniu można składać do 19 października. Wadium wynosi 25 tys. zł.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Soft Intergraph a raczej hexagon jeszcze rozwija ten swój soft? Czy ten przetarg to tylko pudrowanie trupa? Pamięta jeszcze ktoś jak działał geportal 1?
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Pytanie Tak, zamawiający zamawia rozbudowę w oparciu o punkt 3.1.7.2.8 o moduł Intergraph.WebSolutions.UMM.SwdInterface i Intergraph.WebSolutions.UMM.SWDFasade - jak myślicie kto może wygrać ten przetarg ? :):)
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Naprawdę Izdebski zamówił rozbudowę systemu w Intergraphie ? Po tych wszystkich listach otwartych ? Komentarz może być tylko jeden.
 2 
odpowiedz zgłoś
https://geoforum.pl/news/21296/mazowiecki-system-p zgik-zainstalowany-w-dwoch-powiatach-aktualizacja- [Aktualizacja z 18 lutego] Jak dodaje rzeczniczka prasowa UMWM, w ramach prac wdrożono również portal umożliwiający: zgłaszanie prac geodezyjnych, a także składanie wniosków o udostępnienie materiałów PZGiK i wniosków o uwierzytelnienie materiałów oraz przeglądanie baz danych. Serwis ten nie jest jednak jeszcze dostępny z uwagi na toczące się prace związane z asystą techniczną. ?Asysta techniczna zgodnie z ogólnodostępną dokumentacją przetargową jest jednym z elementów umowy zawartej z obecnym wykonawcą i dopiero po jej zakończeniu możemy mówić o zrealizowaniu prac w ramach umowy? ? przypomina rzeczniczka.
odpowiedz zgłoś
odp: kuźna to dopiero nowomowa.
odpowiedz zgłoś
Może jakiś wykaz kto korzysta z SDI "Moduł SDI to oprogramowanie bezpłatnie udostępniane przez Urząd chętnym instytucjom na potrzeby zakładania węzłów infrastruktury informacji przestrzennej zgodnych z wymogami prawa". Może jakiś wykaz. Gdy sobie wspomnę o tzw. powiatowych węzłach katastralnych, to słowo katastralnych czytam - katastrofalnych dla budżetu państwa, ale nie dla autorów oprogramowania. Czy można dalej dostać za darmo system "piaseczyński" do PZGiK?
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: Może jakiś wykaz kto korzysta z SDI do GG - nie myl Modułu SDI z Zintegrowanym Systemu Danych Georeferencyjnych i Mapy Zasadniczej (ZSDGiMZ). Bo zarobek tutaj był podwójny :D Pan Krzysztof dzielnie wytrzymał do emerytury i teraz już za nic nie (od)powie. GEOFORUM POWINNO DALEJ PYTAĆ marszałka co z systemem. Bo ostatnio trwały prace wdrożeniowe, ale się nie zakończyły bo się roboczogodziny nie zużyły. Pan Bujakowski obiecywał system w 2015r. pamiętam i czekam nadal.
 1 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS