wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-09-22| Firma

Amerykanie przejmują firmę ArchiTube z Częstochowy

Amerykańska spółka Dawood Engineering przejęła polską firmę ArchiTube zajmującą się modelowaniem informacji o budynkach. Łącząc swoje siły, oba przedsiębiorstwa chcą zapewnić międzynarodowym klientom usługi z zakresu wizualizacji cyfrowych bliźniaków.


Amerykanie przejmują firmę ArchiTube z Częstochowy

ArchiTube z Adamem Grewendą jako prezesem staje się spółką zależną Dawood Engineering, należącą do niej w całości. Dzięki tej transakcji doświadczenie tej częstochowskiej firmy w zakresie BIM-u, skanowania laserowego, geodezji i zarządzania obiektami będzie wzmocnione przez usługi planowania, projektowania i budowy Dawood Engineering.

„To partnerstwo rozszerza nasz zasięg o branże przesyłową, energetyczną, architektoniczną, przemysłową, logistyczną czy handlową, umożliwiając nam dostarczanie gotowych rozwiązań do zarządzania aktywami” – powiedział Bony Dawood, prezes Dawood Engineering. „Umożliwiamy klientom lepszą wizualizację, analizowanie i ulepszanie globalnej infrastruktury”.

„Włączenie BIM do wykorzystywanego przez Dawood pakietu najnowocześniejszych platform geodezyjnych bazujących na rozwiązaniach GIS firmy Esri zapewnia klientom narzędzia do lepszej integracji dokumentów technicznych” – powiedziała Adam Grewenda. „Technologicznie i kulturowo mamy te same cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, dywersyfikacji i wsparcia społeczności”.

Firma ArchiTube z Częstochowy świadczy usługi z zakresu modelowania 3D dla klientów nie tylko z Polski, ale i USA, Niemiec, Rosji, Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii, Indii, Łotwy czy Węgier. Dawood to z kolei wielodyscyplinarna spółka konsultingowa założona w 1992 r. w USA. Przedsiębiorstwo posiada tytuł brązowego partnera Esri.

Na filmie poniżej przykład współnego projektu obu firm.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS