wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-09-21| Geodezja, Instytucje

Poznański PODGiK już w nowej siedzibie

Dwukrotnie większa powierzchnia, komfortowe warunki i szybsza obsługa, doskonały dojazd z różnych kierunków Poznania. Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Poznaniu – drugi po Warszawie co do liczby załatwianych spraw w kraju – przeprowadził się z ulicy Jackowskiego 18 (budynek Starostwa Powiatowego) do nowej siedziby przy ulicy Franowo 26 w Poznaniu.


Poznański PODGiK już w nowej siedzibie
Poznański PODGiK już w nowej siedzibie
Poznański PODGiK już w nowej siedzibie

Nowatorsko urządzone na trzech kondygnacjach przestrzenie są nie tylko przyjazne dla odwiedzających, ale zdecydowanie poprawiają warunki pracy specjalistów. – Dwukrotnie powiększyliśmy powierzchnię ośrodka, a dzięki przestronnemu podziemiu ogromne zasoby archiwalne znajdują się w jednym miejscu. Dotychczas dokumenty składowane były w trzech różnych lokalizacjach, co, niestety, wydłużało czas załatwiania spraw. Dziś dostęp do archiwum jest bezpośredni i natychmiastowy – przyznaje Tomasz Powroźnik, dyrektor Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Poznaniu.

W nowych, przestronnych i funkcjonalnych wnętrzach przy ulicy Franowo 26 klienci mają do dyspozycji m.in.: poczekalnię oraz salę obsługi klienta z większą liczbą stanowisk, przez co zdecydowanie skraca się czas załatwiania spraw (opłata za materiały PZGiK pobierana jest na stanowisku obsługi). Utworzony został także punkt szybkiej informacji dla klienta. Przygotowano nawet kącik zabaw dla najmłodszych. Pomieszczenia są klimatyzowane.
– Wraz z otwarciem nowej siedziby Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej przenosimy naszych klientów na najwyższy poziom obsługi – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański. – A nowa jakość obsługi mieszkańców idzie w parze z innowacyjnymi systemami informatycznymi, dzięki którym wiele spraw można załatwić bez wychodzenia z domu – dodaje.

– Nowa siedziba ośrodka jest przykładem olbrzymiego postępu jaki powiat poznański zrobił w kierunku rozwoju geodezji i kartografii. Takie miejsce zobowiązuje do ciągłego podnoszenia jakości usług i obsługi klientów – zaznaczył podczas wizyty w PODGiK-u główny geodeta kraju Waldemar Izdebski.

Wato podkreślić, że PODGiK w Poznaniu średnio w ciągu roku obsługuje m.in.:
• ponad 20 tys. zgłoszeń prac geodezyjnych,
• blisko 30 tys. wniosków o udostępnienie różnego rodzaju dokumentów i materiałów z PZGiK, wydając m.in. dziesiątki tysięcy wypisów i wyrysów z ewidencji gruntów i budynków,
• około 6 tys. wniosków o koordynację projektowanych sieci uzbrojenia terenu.

– Dziś nowa siedziba Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej to synonim jakości. To wyjście naprzeciw potrzebom mieszkańców, inwestorów, przedsiębiorców oraz dowód, że troska o standardy jest naszym priorytetem. Ta inwestycja pokazuje, jak proinwestycyjnym i jak dużym obszarem jest powiat poznański – dodaje starosta poznański.
Obecnie ośrodek w swojej pracy wykorzystuje 8 różnych e-usług. Klient może z nich skorzystać w dowolnym miejscu na świecie. Skierowane są m.in. do klientów indywidualnych, geodetów, rzeczoznawców, komorników czy gmin. – Wystarczy, że zainteresowana osoba dysponuje internetem, a w niektórych przypadkach podpisem elektronicznym. Obecnie aż 98% wszystkich prac geodezyjnych jest obsługiwanych przez konkretną e-usługę – dodaje Tomasz Powroźnik.

Nowa siedziba najnowocześniejszego PODGiK w kraju kosztowała blisko 30 mln złotych. Inwestycja sfinansowana została z budżetu powiatu poznańskiego.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Poznaniu


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Up side down To wszystko na łbie postawione. Po pierwsze PODGIKi należy likwidować a nie budować dla ich istnienia pałace. Po drugie digitalizujemy zasób, uruchamiamy euslugi, a obecny na zdjęciu prezes Izdebski walczy o elektroniczne operaty a tutaj co ? Budujemy przestronne pałace za 30 mln z budżetu powiatu. To wszystko powinno ograniczać te bizancja i jedyne w co powinno się inwestować to lepsza, wdajnieksza infrastruktura informatyczna ale to też najlepiej w chulmurze a nie na miejscu gdzie dwóch słabo opłacanych informatyków wisi tak naprawdę na łasce i niełasce dostawców oprogramowania. 2szystko do góry nogami !
 1 
 6 
odpowiedz zgłoświadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS