wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-09-17| Przetargi

Zobacz Polskę na radzieckich mapach topograficznych

Zasoby internetowego Archiwum Map Wojskowego Instytutu Geograficznego wzbogaciły się o arkusze radzieckiej mapy topograficznej w skali 1:25 000 dla terenu Polski.


Zobacz Polskę na radzieckich mapach topograficznych <br />
Fragment arkusza "Krynica Morska"
Fragment arkusza "Krynica Morska"

Wrześniowa aktualizacja objęła około 300 arkuszy tego opracowania. Obejmują one przede wszystkim obszar wybrzeża, pogranicza polsko-niemieckiego i Dolnego Śląska, a także Żuławy. Najstarsze z tych map pochodzą z lat 50., a najnowsze – z końca lat 80. XX wieku.

Zasób ten można przeglądać albo przez skorowidz, albo listę arkuszy.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Nieźle byliśmy z inwigilowani Wszystkie rosyjskie i sowieckie mapy były identyczne jak nasze polskie wojskowe więc skąd je Mieli nawet przed wojną
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: Nieźle byliśmy z inwigilowani Wszystkie mapy wojskowe były identyczne bo mieliśmy z nimi sojusz wojskowy, teraz mamy sojusz wojskowy z NATO więc wymieniamy się informacjami i materiałami w tym kierunku. Czemu się dziwisz skoro w Polsce odbywają się międzynarodowe ćwiczenia, myślisz że nie dostają do nich map ?
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Nieźle byliśmy z inwigilowani nie jest do końca prawdą, że 'wszystkie były... identyczne'. Większość była identyczna (pomijam cyrylicę), ale niektóre były nieco... "wzbogacone" o dodatkowe treści. Tak 'na vsjakij sluchaj' ;)
zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS