Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2008-01-25| Geodezja, GIS, Prawo, Instytucje

Raport o stanie implementacji INSPIRE w Polsce


Rada ds. Implementacji INSPIRE opublikowała krajowy raport na temat implementacji dyrektywy INSPIRE w Polsce, stan na jesień 2007 roku.

Zgodnie z zapowiedzią z 13 grudnia ub.r. Rada ds. Implemetacji INSPIRE przyjęła i opublikowała raport opisujący stan infrastruktury informacji przestrzennej w Polsce pod koniec 2007 roku. Opracowanie odpowiada na pytania sformułowane przez Wydział Zastosowań Przestrzennych Katolickiego Uniwersytetu w Leuven (Belgia) i tamtejszego Interdyscyplinarnego Centrum ds. Prawa oraz Technologii Informacyjnej i Komunikacji Elektronicznej, opracowujących na potrzeby UE szczegółowe zapisy dyrektywy. Raport zawiera m.in. informacje na temat danych, metadanych oraz usług i serwisów dostępnych w Polsce w formie elektronicznej, przedstawia stan wykorzystania krajowej infrastruktury danych przestrzennych, a także opisuje zagadnienie współdzielenia danych oraz podaje listę instytucji uczestniczących w implementacji dyrektywy INSPIRE.

Opracowanie na zamówienie GUGiK wykonał zespół Instytutu Geodezji i Kartografii w Warszawie.

Raport "Implementacja INPSIRE w Polsce. Jesień 2007" (wersja w j. angielskim)

JP


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS