wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-09-15| GIS, Mapy

Okolice Turnicy na mapach studentów WGiK PW

Na przełomie sierpnia i września studenci specjalności kartografia i systemy informacji geograficznej (KiSIG) Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej w ramach praktyk studenckich opracowali Story Maps dla społecznie planowanego Turnickiego Parku Narodowego.


Okolice Turnicy na mapach studentów WGiK PW
Okolice Turnicy na mapach studentów WGiK PW <br />
Studenci KiSIG z opiekunem dr. hab. inż. Robertem Olszewskim (pierwszy z lewej)
Studenci KiSIG z opiekunem dr. hab. inż. Robertem Olszewskim (pierwszy z lewej)

Projektowany Turnicki Park Narodowy (o powierzchni około 19 000 ha) położony jest w województwie podkarpackim na Pogórzu Przemyskim. Swoją nazwę zawdzięcza szczytowi znajdującemu się na jego terenie – Turnicy (598 m n.p.m.).
Studenci realizujący praktykę pod opieką dr. hab. inż. Roberta Olszewskiego mieszkali w miejscowości Bezmiechowa k. Leska i odwiedzili zarówno sam obszar projektowanego parku, jak i jego otulinę.

Do realizacji projektu wykorzystano bazę danych topograficznych BDOT10k, PRG, mapy WIG z okresu międzywojennego oraz zobrazowania satelitarne Sentinel, a także dane terenowe zebrane w trakcie realizacji praktyki.

Projekt opracowany został w technologii ArcGIS StoryMaps umożliwiającej opowiedzenie historii z wykorzystaniem profesjonalnych opracowań kartograficznych i dokumentacji fotograficznej. Studenci KiSIG stworzyli kilka map o charakterze turystycznym, a także opisali walory terenu, takie jak bogata fauna i flora, wielokulturowa historia, a także dziedzictwo architektoniczne. Materiał został wzbogacony o interaktywne opracowania kartograficzne wykonane w najnowszej technologii ArcGIS.

Młodzi kartografowie mają nadzieję, że ich projekt pomoże zwiększyć wiedzę o terenie, przyciągnąć turystów na Pogórze Przemyskie, a także zainteresować kwestią sporu ekologicznego dotyczącego objęcia obszaru ścisłą ochroną, jaką daje status parku narodowego.

Zapraszamy do zapoznania się z STORY MAPS.

Studenci KiSIG WGiK PW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS