Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2021-09-15| GIS, Mapy

Okolice Turnicy na mapach studentów WGiK PW

Na przełomie sierpnia i września studenci specjalności kartografia i systemy informacji geograficznej (KiSIG) Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej w ramach praktyk studenckich opracowali Story Maps dla społecznie planowanego Turnickiego Parku Narodowego.


Okolice Turnicy na mapach studentów WGiK PW
Okolice Turnicy na mapach studentów WGiK PW <br />
Studenci KiSIG z opiekunem dr. hab. inż. Robertem Olszewskim (pierwszy z lewej)
Studenci KiSIG z opiekunem dr. hab. inż. Robertem Olszewskim (pierwszy z lewej)

Projektowany Turnicki Park Narodowy (o powierzchni około 19 000 ha) położony jest w województwie podkarpackim na Pogórzu Przemyskim. Swoją nazwę zawdzięcza szczytowi znajdującemu się na jego terenie – Turnicy (598 m n.p.m.).
Studenci realizujący praktykę pod opieką dr. hab. inż. Roberta Olszewskiego mieszkali w miejscowości Bezmiechowa k. Leska i odwiedzili zarówno sam obszar projektowanego parku, jak i jego otulinę.

Do realizacji projektu wykorzystano bazę danych topograficznych BDOT10k, PRG, mapy WIG z okresu międzywojennego oraz zobrazowania satelitarne Sentinel, a także dane terenowe zebrane w trakcie realizacji praktyki.

Projekt opracowany został w technologii ArcGIS StoryMaps umożliwiającej opowiedzenie historii z wykorzystaniem profesjonalnych opracowań kartograficznych i dokumentacji fotograficznej. Studenci KiSIG stworzyli kilka map o charakterze turystycznym, a także opisali walory terenu, takie jak bogata fauna i flora, wielokulturowa historia, a także dziedzictwo architektoniczne. Materiał został wzbogacony o interaktywne opracowania kartograficzne wykonane w najnowszej technologii ArcGIS.

Młodzi kartografowie mają nadzieję, że ich projekt pomoże zwiększyć wiedzę o terenie, przyciągnąć turystów na Pogórze Przemyskie, a także zainteresować kwestią sporu ekologicznego dotyczącego objęcia obszaru ścisłą ochroną, jaką daje status parku narodowego.

Zapraszamy do zapoznania się z STORY MAPS.

Studenci KiSIG WGiK PW


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama