wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-09-09| Imprezy

Geodezyjne odloty, czyli Dzień Geodety po krakowsku

4 września w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie krakowski oddział Stowarzyszenia Geodetów Polskich zorganizował zlot małopolskich geodetów, ich rodzin oraz sympatyków pod hasłem „Geodezyjne Odloty”. Tegoroczne obchody „Dnia Geodety” wylądowały w miejscu, z którego 12 lat temu wystartowały. Był to zatem bardzo sentymentalny lot, któremu towarzyszyła atmosfera dobrej wspólnej zabawy.


Geodezyjne odloty, czyli Dzień Geodety po krakowsku
Geodezyjne odloty, czyli Dzień Geodety po krakowsku
Geodezyjne odloty, czyli Dzień Geodety po krakowsku
Geodezyjne odloty, czyli Dzień Geodety po krakowsku

Odprawa uczestników przebiegała niezwykle sprawie, dzięki wieloletniemu doświadczeniu Wojciecha Wiechy i Anny Krześniak oraz zaangażowaniu i pomocy studentów z Koła AGH: Natalii Słowińskiej i Pauliny Dobosz.

Przed głównym wejściem do Muzeum Lotnictwa Polskiego geodeci z zaciekawieniem podziwiali okolicznościową wystawę prezentująca wszystkie krakowskie Dni Geodety z ostatnich 10 lat. Punktualnie o godzinie 12 Prezes SGP o. Kraków Elżbieta Biel powitała wszystkich gości, dokonując uroczystego otwarcia.

Bez zbędnej zwłoki geodeci poderwali się i ruszyli w podgrupach na zwiedzanie ekspozycji stałej muzeum. Ogromna wiedza przewodników Tomasza Mikuły oraz Macieja Zapieca pozwoliła odkryć bogactwo historii polskiego lotnictwa.

Następnie w sali kinowej uczestnicy zapoznali się z bogatą ofertą firmy NaviGate i obejrzeli projekcję filmu „Europa z powietrza” prezentującą Polskę z lotu ptaka. Uczestnicy zobaczyli z nowej podniebnej perspektywy trakcie atrakcje Malborka, Krakowa, Białowieży i dynamicznie rozwijającej się Warszawy.

Podczas lunchu w formie grilla na świeżym powietrzu nie zabrakło biesiadnej muzycznej atmosfery, która unosiła się w powietrzu.

Kolejnym punktem tegorocznych obchodów Dnia Geodety była Gra Terenowa „Loty-odloty” opracowana przez Mirosława Marciniaka. Zadaniem uczestników gry było odnalezienie miejsc 10 odlotów, gdzie czekali na nich stewardzi i stewardessy, którzy przeprowadzali odprawy priorytetowe lub standardowe. Wszystkie loty przenosiły uczestników do minionych lat, a konkretnie do poprzednich Dni Geodety. Celem gry było odnalezienie liter tworzących hasło: „Najbardziej odlotowy geodeta Prezes Elżbieta”.

Zwieńczeniem uroczystości była uroczysta kolacja, którą poprzedziło odśpiewanie hymnu geodety. Kolejnym ważnym punktem wieczoru było wręczenie odznaczeń zasłużonym członkom SGP. Godność i dyplom „Zasłużony Senior SGP” z rąk prezes SGP Elżbiety Biel jako stewardessy otrzymali Konrad Eckes oraz Mieczysław Larendowicz. Diamentowe Odznaki SGP otrzymali Tadeusz Szczutko i Antoni Wizmur. Złote Odznaki SGP otrzymali Kazimierz Sekuła i Beata Szafrańska. Srebrne Odznaki SGP otrzymali: Małgorzata Sekuła, Krzysztof Maresch, Agnieszka Bieda, Jakub Szwarc, Paulina Wizmur, Przemysław Filipowicz oraz Bogusława Fedorowicz-Pis.

Mirosław Marciniak jako pilot podsumował grę terenową, trzykrotnie skandując zwycięskie hasło przy wtórze zebranych gości na cześć prezes Elżbiety Biel. Następnie wszyscy odśpiewali piosenkę „Leci Ela w samolocie”, którą nauczyli się w czasie gry terenowej. Piosenkę zakończyły gromkie brawa i okrzyki „dziękujemy”.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Mieczysław Nakielny, Wanda Bednarczyk, Bożena Tanwic, Sylwia Piotrowska-Warchoł, Elżbieta Biel, Mieczysław Larendowicz, Elżbieta Orłowska, Piotr Biel, Stanisław Panek, którzy niezawodnie i nieprzerwanie od 10 lat uczestniczyli w Dniach Geodety, co potwierdzili podczas zabawy, przechodząc odprawę priorytetowa.

Na koniec niestrudzeni geodeci-piloci odlotowo bawili się podczas biesiady połączonej z zabawą taneczną. Sponsorami tegorocznych obchodów Dnia Geodety 2021 byli: NaviGate, OPGK Kraków, Firma Geodezyjna WISA Wiktor Salamaga oraz Firma Geodezyjna BiGeo.

Mirosław Marciniak


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
oooo klub seniora
 1 
 2 
odpowiedz zgłoświadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS