wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-09-06| Geodezja, Przetargi

Warszawa sporo oszczędzi na skanowaniu PZGiK

Urząd m.st. Warszawy podpisał umowę na cyfryzację materiałów zasobu geodezyjnego i kartograficznego.


Warszawa sporo oszczędzi na skanowaniu PZGiK

Przedmiotem kontraktu jest cyfryzacja części analogowych materiałów, tj. dokumentów będących składową operatów technicznych przyjętych do PZGiK w latach 1920-2015. Prace obejmą maksymalnie 2,2 mln stron formatu A4 i mają zostać zrealizowane w ciągu pół roku od podpisania umowy.

Jak wyjaśnia zamawiający, realizacja zamówienia pozwoli zabezpieczyć posiadane dokumenty, usprawnić ich wyszukiwanie i wykorzystanie oraz zapewnić jednolitość przetwarzania dokumentacji. Pozwoli także przygotować się do automatyzacji procesu udostępniania materiałów PZGiK jednostkom wykonawstwa geodezyjnego.

Stołeczny ratusz gotowy był przeznaczyć na te prace blisko 1,5 mln zł. Do przetargu zgłosiło się ośmiu chętnych. Za najkorzystniejszą zamawiający uznał propozycję firmy Top-Info z Kielc o wartości 880 tys. zł. Co ciekawe, nie była to oferta najtańsza. Tę przedstawiła spółka Archi-Scan z Zabrza. Nie została ona jednak wybrana przez zamawiającego, gdyż w kryterium „Doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia” otrzymała jedynie 3 pkt na 30 możliwych.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
można się grubo na skanowaniu. Potem zszywanie operatów więcej czasu zajmie niż ich skanowanie. Ciężki temat, ale kto nie pije szampana ten nie pije szampana.
odpowiedz zgłoś
:) wincyj tanich usług, rynek wytrzyma
 1 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS