wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-09-03| GIS, Teledetekcja

Tegoroczna ortofotomapa Częstochowy już dostępna

Od wczoraj (2 września) na częstochowskim geoportalu dostępna jest nowa ortofotomapa miasta opracowana na podstawie zdjęć lotniczych wykonanych w dniach 27, 28 kwietnia oraz 9 maja 2021 r.


Tegoroczna ortofotomapa Częstochowy już dostępna

Nowe opracowanie (podobnie jak te z lat 2016, 2017 i 2019) bazuje na fotografiach o pikselu terenowym 5 cm. Jest to również kolejna (po opracowaniu z 2019 r.) prawdziwa ortofotomapa. Charakteryzuje się ona brakiem „pochylających” się budynków, dobrą widocznością szczegółów również w miejscach zacienionych oraz bardzo dobrym kontrastem.

Jednocześnie na geoportalu wciąż dostępne są ortofotomapy publikowane w latach wcześniejszych – z 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 i 2019 r. Daje to możliwość śledzenia zmian m.in. w zagospodarowaniu i zainwestowaniu dowolnego obszaru Częstochowy.

Źródło: Urząd Miasta Częstochowy


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
do GUGiK kiedy będzie na ogólnopolskim Geoportalu oraz dostępna do pobrania?
 3 
odpowiedz zgłoś
podobnie jak słowo weekend nie jest tłumaczone na j. polski to tak samo nie powinno się tłumaczyć słowa thrue orto bo śmiesznie to brzmi....prawdziwa ortofotomapa. A inne były nie prawdziwe?
 4 
 3 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS