wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-08-02| Geodezja, GIS

Wyszukiwanie warstw w Geoportalu

Dla ułatwienia wyszukiwania treści w serwisie Geoportal.gov.pl uruchomiona została nowa funkcja –„Wyszukaj warstwę”. Umożliwia ona wyszukanie warstwy po jej nazwie lub fragmencie nazwy bez konieczności przeglądania drzewka warstw.


Wyszukiwanie warstw w Geoportalu

Nowa opcja jest dostępna w oknie „Zawartość mapy”, jak przedstawiono na ilustracji obok.
Po wpisaniu dowolnego fragmentu nazwy warstwy w dolnej części menu zostaną wyświetlone wyniki wyszukiwania spełniające zadane kryterium wraz z informacją o stanie warstwy, tzn. czy jest włączona czy wyłączona. W celu włączenia (lub wyłączenia) wybranej warstwy należy kliknąć na znajdujący się obok niej suwak. Ta czynność automatycznie aktywuje (lub dezaktywuje) warstwę w drzewku warstw oraz pozwoli na jej przeglądanie.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Tak, to na pewno ważna zmiana. Ważniejsza niż rozporządzenie którego nie opublikowano do 31 lipca. Publiczne zapewnienia GGK nie są nic warte.
 1 
odpowiedz zgłoś
i wychodzi bezsens tego portalu. trzeba wyszukiwarki do warstw, bo już nie da się normalnie korzystać z portalu, który jest jak śmietnik.
 2 
odpowiedz zgłoś
piona Fajnie, bo przy takiej liczbie warstw coraz trudniej było coś znaleźć na szybko.
 2 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS