Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-07-30| artykuł sponsorowany | Prawo

Wyrzynarka przyda się przy remoncie

Wyrzynarka stanowi jedno z niezwykle przydatnych urządzeń. Z jej pomocą bardzo szybko oraz z łatwością wykonamy nie tylko krzywoliniowe i prostoliniowe cięcia, ale również wytniemy otwory. Wyrzynarki wykorzystywane są głównie do pracy z materiałem drewnianym lub drewnopodobnym, jednak bardzo często przydają się także do wykonania cięć w elementach metalowych oraz takich, które stworzone są z tworzywa sztucznego.


Wyrzynarka przyda się przy remoncie

Jakie są najważniejsze parametry wyrzynarek?

Jest wiele kryteriów, którymi powinniśmy kierować się wybierając wyrzynarkę. Do najważniejszych należą jednak:

  1. Typ uchwytu wyrzynarki. I nie chodzi tutaj o materiał, z jakiego wykonany jest uchwyt, a o dostosowanie go do konkretnego rodzaju brzeszczotów. Najczęściej stosowane uchwyty to takie dostosowane do brzeszczotów o zaczepie T, 2T oraz U.
  2. Maksymalna głębokość cięcia. Określana jest ona przez producentów wyrzynarek i obejmuje konkretny rodzaj materiału, w którym możemy ciąć.
  3. Liczka skoków na minutę. Parametr ten określa szybkość, z jaką urządzenie jest w stanie ciąć. Im większa będzie liczba, tym wyrzynarka będzie bardziej wydajna.

Wybierz najlepszą wśród wyrzynarek!

Patrząc na rodzaj zasilania w wyrzynarkach, możemy wyróżnić dwa typy urządzeń: akumulatorowe oraz sieciowe. Pierwszy z nich zapewni Ci całkowitą swobodę od przewodów i sprawi, że urządzenia będą idealne do pracy z dala od stałego źródła zasilania, czyli np. w ogrodzie. Modele sieciowe wymagają natomiast doprowadzenia energii przewodem. Są one za to zdolne do znacznie dłuższej pracy niż modele akumulatorowe. Cechuje je także większa moc oraz głębokość cięcia.

Ponadto wyrzynarki możemy również podzielić ze względu na sposób, w jaki się je obsługuje, wyróżniamy wówczas wyrzynarki ręczne oraz stołowe. Wyrzynarki stołowe swoje zastosowanie znajdują najczęściej w zakładach produkcyjnych oraz stolarskich. Brzeszczoty, które się w nich znajdują, zapewniają bowiem bardzo precyzyjne rzazy oraz cięcia.

Wszystkie wyrzynarki, jakie Cię interesują znajdziesz w doskonałych ofertach w sklepie internetowym!

Wyrzynarka zawsze przyda się przy remoncie!

Najbardziej ogólnie – urządzenia te służą do cięcia najróżniejszych materiałów. Jak się do dzieje? Elektryczny silnik wprawia w ruch o dużej częstotliwości brzeszczot. Częstotliwość ta może osiągać nawet kilka tysięcy oscylacji na minutę. W zależności od tego, z jakim urządzeniem mamy do czynienia, szybkość jego cięcia może osiągać kilka metrów na minutę, a głębokość nawet kilkanaście centymetrów. Urządzenia te doskonale sprawdzą się zatem wszędzie tam, gdzie wykonywana jest obróbka wielu elementów, a także liczy się jej precyzja oraz szybkość pracy.

Odnosząc się do zastosowania profesjonalnego, wyrzynarki wykorzystuje się przede wszystkim w warsztatach oraz różnego rodzaju zakładach produkcyjnych. Przyczyniają się one bowiem do szybkiego oraz precyzyjnego cięcia różnych elementów drewnianych, tworzyw sztucznych oraz blach. Doskonałym przykładem wykorzystania wyrzynarki do remontu jest np. przycinanie paneli podłogowych.


«« powrót

Udostępnij:    


wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS