wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-07-30| Geodezja, Przetargi

Zachodniopomorskie powiaty kupują moduły geodezyjne z wolnej ręki

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego poinformował o zamiarze zakupu z wolnej ręki dedykowanych modułów PZGiK dla wybranych powiatów. Łączna kwota planowanych umów to blisko 7 mln zł.


Zachodniopomorskie powiaty kupują moduły geodezyjne z wolnej ręki <br />
fot. Wikipedia/Aotearoa
fot. Wikipedia/Aotearoa

Zamówienie obejmuje dostawę, zainstalowanie i wdrożenie modułów oferujących m.in.:

 • elektroniczną obsługę geodetów,
 • wydanie wypisu/wypisu i wyrysu z ewidencji gruntów i budynków,
 • koordynację usytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu,
 • obsługę zapytań o stan władania,
 • elektroniczną obsługę projektantów,
 • udostępnianie danych bazy RCiWN,
 • usługi OGC WFS.

Urząd zamierza zlecić powyższe prace dwóm firmom. Za kwotę blisko 3,5 mln zł netto chce zakupić moduły oprogramowania Geo-Info poznańskiej firmy Systherm-Info dla 10 ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej (miasto Szczecin, miasto Świnoujście oraz powiaty: choszczeński, gryficki, kamieński, łobeski, myśliborski, policki, pyrzycki, stargardzki). Druga umowa ma zostać podpisana z firmą Geomatyka-Kraków (wartość kontraktu: 3,3 mln zł netto) i dotyczyć oprogramowania dla ODGiK w powiatach białogardzkim, drawskim, goleniowskim, gryfińskim, kołobrzeskim, koszalińskim, sławieńskim, szczecineckim, świdwińskim oraz wałeckim.

Jak uzasadniono wybór trybu udzielenia zamówienia, modyfikacja systemów wykorzystywanych obecnie w tych PODGiK-ach wymaga dostępu do dokumentacji software’u oraz uprawnień do modyfikacji kodu źródłowego, ale tego nie przewiduje licencja obu producentów. Zamawiający rozważał także zlecenie wykonania nowych modułów oraz ich integracji innym dostawcom oprogramowania. To niosłoby jednak ze sobą nieakceptowalne ryzyko niekompatybilności technicznej i nieproporcjonalnie duże trudności techniczne we wdrożeniu i użytkowaniu oprogramowania.

Zamówienie jest częścią projektu „Budowa Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego” o wartości blisko 56 mln zł współfinansowanego ze środków RPO WZ na lata 2014-2020. Jest on realizowany przez UMWZ wspólnie z 21 powiatami i miastami na prawach powiatu.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Dramat Kryminał - uzależnienie się od konkretnego dostawcy było dobre 15 lat temu i uchodziło płazem w przetargach publicznych tym bardziej unijnych. Musi być możliwość zaproponowania rozwiązań równoważnych bo to co mają te programy robić i co wspierać JEST W CAŁEJ POLSCE TAKIE SAMO I TAK SAMO OPISANE W TYCH SAMYCH PRZEPISACH !!! TO NIE JEST ŻADNA SPECYFIKA JEDNEGO CZY DRUGIEGO POWIATU. PO TO WŁAŚNIE SĄ W JESZCZE OBOWIĄZUJĄCYCH PRZEPISACH SCHEMATY APLIKACYJNE. OCZYWIŚCIE JAK ZNIKNĄ DZIĘKI OBECNEMU GGK TO BĘDZIE CHULAJ DUSZA
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: Dramat Rzeczywiście dramat wypisywać takie teksty, świadczą o kompletnym braku znajomości rzeczy. Nikt nie mówi o uzależnieniu od jednego wykonawcy ale wpisywanie w warunki przetargowe opcji wymiany systemu na rozwiązania równoważne (które i tak z reguły nie są równoważne) przy każdej rozbudowie systemu jest aberacją. Rozumiem Obywatela, źe np. Warszawa rozbudowywuje swój system o np. moduł obsługi geodetów poprzez internet i dopuszcza przy tym wymianę systemu na ?system równoważny?. Można wymienić system jak nie spełnia oczekiwań ale nie przy każdej okazji! Czy Obywatel zdaje sobie sprawę co niesie za sobą zmiana systemu? Właściwie to strata czasu na wyjaśnianie, jeden wynosi ze szkoły inny z supersamu.
 4 
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Dramat Przeżyłeś kiedyś kontrolę projektu UE ? Panie SuperSamie ?
 1 
 3 
zgłoś
odp: Dramat właśnie dlatego architekci próbują stawić odpór pomysłowi na obowiązkowy BIM przy inwestycjach. Aplikacje do modelowania nie są ze sobą kompatybilne, można co najwyżej wyeksportować jakieś elementy do popularnych plików, ale trochę to jak drukowanię do pdf a nie wymiana danych. Dlatego przetargi na projekty będę musiały być ograniczane do danej grupy oprogramowania. A potem to samo, dość ciężkie oprogramowanie będzie musiało być wykorzystywane na budowie. A potem w zarzadzaniu nową infrastrukturą. Tylko wtedy BIM się zwraca i opłaca. Co oznacza, że np. zarządcy sieci, dróg, mienia komunalnego będą musieli się uzależnić od jakiegoś dostawcy oprogramowania i konsekwentnie się tego trzymać przy przetargach dla swoich inwestycji. Znamy to, prawda? Mnie np. nie opłaca się robić robót 2 jednym sąsiednim powiecie, gdzie jest inne oprogramowanie, choć mam do jednej z gmin bliżej niż do własnego powiatu.
 4 
odpowiedz zgłoś
Przetargi Czyli co wgrają im nowszą wersje softu i po sprawie, chyba wzieli przyklad z Esri bezprzetargowej sprzedaży oprogrogramowania dla JST
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: Przetargi Jaką nową wersję softu? Przecież to jest uruchomienie kompletnie nowych modułów wraz z konwersjami, uruchomieniem, szkoleniami.
 3 
 1 
odpowiedz zgłoś
Vendorlock O! DOBRE! DOBRE! Zapisać, nie giąć nie niszczyć trzymać w okładce dwa lata będzie służyć.
 3 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS