wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-07-26| GIS, Edukacja

Lubelski ratusz dofinansuje GIS-owy projekt studentów

Wśród 9 akademickich projektów, które otrzymają wsparcie Urzędu Miasta Lublin znalazł się pomysł utworzenia wirtualnego spaceru po mieście autorstwa studentów z miejscowego Uniwersytetu Przyrodniczego.


Lubelski ratusz dofinansuje GIS-owy projekt studentów

Dofinansowanie przyznano w ramach pierwszej edycji „Programu Wspierania Inicjatyw Akademickich”. Spośród 32 projektów o łącznej wartości ponad 800 tys. zł, które złożono do konkursu, komisja wyłoniła dziewięć, którym przyznała wsparcie zarówno w formie finansowej, jak i rzeczowej.

Jednym z laureatów jest projekt pn. „Utworzenie wirtualnego spaceru po Lublinie z użyciem platformy ArcGIS Online”. Jego pomysłodawcą jest Geodezyjne Koło Naukowe „Equator” z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. W ramach tej inicjatywy studenci chcą stworzyć bezpłatny spacer on-line dostępny dla wszystkich zainteresowanych w dwóch wersjach językowych. Ma on prezentować m.in. najważniejsze lubelskie obiekty i wydarzenia o charakterze akademickim, turystycznym oraz kulturalnym.

O pomoc finansową, rzeczową lub promocyjną z Programu Wspierania Inicjatyw Akademickich mogły ubiegać wszystkie podmioty realizujące inicjatywy na rzecz rozwoju akademickości Lublina, w tym uczelnie, wydziały, instytuty, koła naukowe, fundacje, stowarzyszenia oraz organizacje pozarządowe. – Pierwsza edycja miejskiego konkursu na wsparcie działań na rzecz akademickości Lublina spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony studentów, środowiska naukowego i lubelskich uczelni. Wszystkim laureatom serdecznie gratuluję i życzę owocnej i satysfakcjonującej realizacji projektów naukowych, kulturalnych i społecznych. Popularność pierwszej edycji Programu Wspierania Inicjatyw Akademickich sprawiła, że będzie on kontynuowany. Zachęcam więc do udziału w kolejnych naborach – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS