wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-07-23| GNSS, Geodezja

Trimble udoskonala satelitarne korekty RTX

Krótszy czas konwergencji, pewniejszy pomiar w trudnych warunkach i łatwiejsza obsługa – to główne nowości w usłudze satelitarnych korekt RTX amerykańskiej firmy Trimble.


Trimble udoskonala satelitarne korekty RTX

Kluczową zmianą jest znaczące skrócenie czasu konwergencji (czyli inicjalizacji precyzyjnego pomiaru) w usłudze CenterPoint RTX. Dotychczas wynosił on 15 minut, a teraz mają być to już tylko 3 minuty. Dla użytkowników z Polski (a także z USA oraz Europy Zachodniej) nie jest to jednak szczególnie istotna wiadomość, ponieważ na terenie naszego kraju dostępny jest udoskonalony serwis CenterPoint RTX Fast, gdzie czas konwergencji nie powinien przekraczać minuty.

Trimble zapewnia ponadto, że dzięki najnowszym zmianom pomiar GNSS z wykorzystaniem korekt RTX powinien być bardziej odporny na efekt wielodrożności. Ma to być możliwe dzięki wykorzystaniu najnowszych sygnałów emitowanych przez satelity BeiDou oraz GPS III generacji.

Trzecia zmiana to łatwiejsza praca w lokalnych układach współrzędnych dzięki połączeniu korekt CenterPoint RTX, oprogramowania Trimble Access oraz odbiorników Trimble’a z technologią ProPoint.

– Nasze zespoły współpracują, aby stale ulepszać integrację usług korekt GNSS w czasie rzeczywistym z naszymi rozwiązaniami geoprzestrzennymi – powiedział Ron Bisio, starszy wiceprezes Trimble Geospatial. – Geodeci na całym świecie oczekują od firmy Trimble produktów i usług, które pomogą im wykonywać pracę szybciej i łatwiej, a ta aktualizacja Trimble RTX jest kolejnym przykładem tego, jak dostarczamy im narzędzia, których potrzebują, aby wykonywać swoją pracę jeszcze wydajniej – dodaje.

Źródło: Trimble, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS