wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-07-19| Geodezja, GIS, Przetargi

Politechnika Krakowska kupuje model 3D BIM

Politechnika Krakowska rozstrzygnęła przetarg na wykonanie inwentaryzacji architektoniczno-budowlanej swoich budynków oraz przygotowanie na tej podstawie trójwymiarowego modelu w metodologii BIM (Building Information Modeling).


Politechnika Krakowska kupuje model 3D BIM <br />
fot. Mapy Google
fot. Mapy Google

Zamówienie obejmuje naziemne skanowanie laserowe 14 budynków przy ul. Warszawskiej 24 o łącznej powierzchni ponad 33 tys. metrów kwadratowych – zarówno fasad, jak i wnętrz. Pomiary mają zostać wykonane z dokładnością nie gorszą niż 2 mm dla odległości 10 metrów, przy czym dokładność wynikowej inwentaryzacji musi być nie gorsza niż 25 mm. Rozdzielczość chmury punktów powinna zostać dobrana w taki sposób, aby poprawnie zidentyfikować obiekty o wymiarach minimum 5 x 5 cm. Wraz z chmurą wykonawca ma także pozyskać dokumentację fotograficzna obiektów. Na podstawie zebranych danych ma następnie opracować model 3D BIM budynków. Powinien on zapewnić pozyskanie informacji o liczbie, wymiarach i położeniu elementów architektury i konstrukcji, ale bez instalacji wewnętrznych i zewnętrznych.

Zamówienie obejmuje ponadto dostawę i wdrożenie specjalistycznego oprogramowania do projektowania wielobranżowego oraz generowania dokumentacji technicznej, które posiada dedykowane funkcje odpowiadające specyfice pracy w środowisku BIM oraz obsługuje proces współdzielenia plików projektu.

W przetargu na te prace wystartowała tylko firma Bimtelligent s.c. Michał Olchawa, Tomasz Tkacz z Krakowa. Jest ona gotowa wykonać prace za 430 tys. zł.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Dawno nie było tak bezczelnie "uszytego" przetargu na naszym rynku.
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: Dawno nie było wiele już takich przewałów było. Np. na modernizację ewidencji gruntów i budynków, w moim regionie wygrała firma z Rzeszowa )bo tak miało być, wykonywała je firma ze Szczecina, podnajmując lokalnych geodetów za jałmużnę. W efekcie modernizacja jest w ok. 60% do d. a firma ze Szczecina ogłosiła upadłość (było to tu opisane która to firma). Jestem przekonany o tym że ci z Rzeszowa nawet do dzisiaj nie wiedzą gdzie ta modernizacja miała miejsce.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Skandal Podejście do tego przetargu było skandaliczne. Odpowiedzi uczelni na zadawane pytania wręcz bezczelne ! Jak zamawiający może narzucać wagę skanera ?! I jeszcze tłumacząc to faktem, że firmy posiadające cięższy nie będą w stanie wykonać zadania w terminie. Kolejny spory przetarg gdzie możliwość konkurencji została bardzo mocno ograniczona. A przypominam, że wydawane są nasze pieniądze
 4 
 11 
odpowiedz zgłoś
odp: Skandal Niestety w większości większych zleceń panuje trend cwaniactwa i odgrywania specyfikacji. Jak ktoś widzi problem to może i nawet jest zobowiązany zgłosić sprawę do UOKiK nawet po rozstrzygniętym przetargu. Na pewno sprawa od razu nie zostanie zamieciona pod dywan.
 2 
odpowiedz zgłoś
Fajnie Super gratki Michale, to Ty mnie zainspirowałeś do wielu rzeczy - wszystko jest możliwe póki chcesz, szkoda ze już razem nie pracujemy , ale cieszę się ze działasz.
 3 
 3 
odpowiedz zgłoś
a czemu cześci nie robili to studenci w ramach praktyk? Rozumiem, że potrwałoby to dłużej, ale byłoby taniej. Kuriozum największe- studenci i tak będą to wykonywać, tylko, że za kase uczelni...
 4 
 5 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS