wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-07-13| Geodezja, Edukacja

Historia i bieżąca działalność zakładów WGiK PW

Czerwcowymi wydarzeniami upamiętniającymi 100-lecie Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej były dwie sesje naukowo-techniczne. Odbyły się one 16 czerwca oraz 23 czerwca w trybie zdalnym.


Historia i bieżąca działalność zakładów WGiK PW <br />
Prezentacja Zakładu Geodezji Inżynieryjnej i Systemów Pomiarowych, mgr inż. Mariusz Pasik
Prezentacja Zakładu Geodezji Inżynieryjnej i Systemów Pomiarowych, mgr inż. Mariusz Pasik
Historia i bieżąca działalność zakładów WGiK PW <br />
Prezentacja Zakładu Kartografii, dr hab. inż. Robert Olszewski
Prezentacja Zakładu Kartografii, dr hab. inż. Robert Olszewski
Historia i bieżąca działalność zakładów WGiK PW <br />
Prezydium 23 czerwca. Od lewej: dziekan WGiK PW dr hab. inż. Janusz Walo, dr hab. inż. Robert Olszewski, prof. Alina Maciejewska, prof. Katarzyna Sobolewska-Mikulska
Prezydium 23 czerwca. Od lewej: dziekan WGiK PW dr hab. inż. Janusz Walo, dr hab. inż. Robert Olszewski, prof. Alina Maciejewska, prof. Katarzyna Sobolewska-Mikulska

Rok 2021 na WGiK PW w całości poświęcony jest obchodom 100-lecia. Szczególną datę w historii Wydziału stanowi 30 czerwca 1921 roku, kiedy to na Politechnice Warszawskiej powołano Wydział Mierniczy. W ciągu tych 100 lat Wydział przeszedł wiele zmian i stale rozwija się zarówno pod względem naukowym, jak i dydaktycznym. Jesteśmy niezwykle dumni z wypromowania wielu znakomitych absolwentów. Możemy także pochwalić się wieloma projektami naukowymi realizowanymi samodzielnie, ale również we współpracy z firmami i instytucjami, w których nasi absolwenci rozwijają swoje pasje pracując zawodowo.

W ramach czerwcowych sesji jednostki organizacyjne Wydziału przedstawiły rys historyczny oraz bieżącą działalność badawczą, ekspercką i wdrożeniową. W trakcie wydarzenia zaprezentowali się także partnerzy obchodów: firmy OPEGIEKA, Geo-System, MGGP Aero i MGGP S.A, Bentley Polska, Esri Polska, PwC, OPGK w Gdańsku, TomTom, a także Departament Cyfryzacji Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Jak przystało na okrągły Jubileusz, sesje zgromadziły liczne grono słuchaczy. Każdego dnia w wydarzeniach wzięło udział ponad 120 uczestników.

Wszystkich, którym nie udało się wysłuchać sesji naukowo-technicznych, zapraszamy do obejrzenia nagrań z poszczególnych wystąpień dostępnych TUTAJ.

Już dziś dziekan WGIK PW dr hab. inż. Janusz Walo oraz Komitet Organizacyjny Obchodów 100-lecia Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej serdecznie zapraszają na Uroczystości Centralne, które odbędą się w dniach 28 i 30 września w formie hybrydowej.
W październiku planowane są również wydarzenia towarzyszące, otwarcie nowych laboratoriów CENAGIS w Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym Józefosław oraz GeoPiknik.

Zachęcamy do śledzenia aktualności na stronie https://www.gik.pw.edu.pl/100lecie oraz na fanpage’u https://www.facebook.com/GiKPW.

Źródło: WGiK PW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
zdjęcia - jakość Szanowna Redakcjo Czy te zdjęcia (w każdym artykule) nie mogą być większe i lepszej jakości? Przecież nie mamy roku 1999 i internetu przez modem 56K. Czytelnik
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS