wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-07-09| GIS, Mapy

Legalne obiekty turystyczne na rządowej mapie

Pod adresem turystyka.gov.pl udostępniono wykaz legalnie działających obiektów turystycznych w całej Polsce. Rejestr ten można przeglądać również na mapie.


Legalne obiekty turystyczne na rządowej mapie

System Rejestrów Publicznych w Turystyce został uruchomiony przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. By wyświetlić w nim mapę obiektów turystycznych, należy z bocznego menu wybrać „Rejestr CWOS”, a następnie kliknąć przycisk „Mapa obiektów”. Zobaczymy wówczas warstwy obiektów hotelarskich, innych obiektów świadczących usługi hotelarskie oraz organizatorów szkoleń. Dane te domyślnie wyświetlane są na podkładzie OpenStreetMap, choć można również włączyć widoczność ortofotomapy, obszarów chronionych, granic administracyjnych czy zabytków.

Jak zapowiada resort rozwoju, 19 lipca powyższe dane mają być dostępne również z poziomu nowej mobilnej aplikacji TurystykApp. Będzie ona ponadto oferować funkcje pomiaru odległości czy wyznaczania trasy przejazdu.

– To bardzo przydatne narzędzia budujące świadomość konsumentów i wspierające legalnie działających przedsiębiorców turystycznych – mówi wicepremier i minister MRPiT Jarosław Gowin. Zaznacza, że portal wpisuje się w impuls rozwojowy dla polskiej gospodarki. – Przygotowane rozwiązania są realizacją naszych długofalowych celów rozwojowych, jakimi są cyfryzacja polskiej gospodarki, szersze korzystanie z e-usług, a także odbudowa i wzmocnienie rodzimej turystyki w postcovidowej rzeczywistości poprzez budowanie świadomości konsumentów i wsparcie legalnie działających przedsiębiorców turystycznych – dodaje.

– Chcemy, aby osoby korzystające z usług turystycznych w naszym kraju miały pełen dostęp do aktualnych i wiarygodnych informacji na ten temat. Wprowadzone rozwiązania zapewnią weryfikację działających obiektów noclegowych w Polsce – podkreśla z kolei wiceminister rozwoju, pracy i technologii Andrzej Gut-Mostowy. Zaznacza, że na portalu turystyka.gov.pl można sprawdzić działające obiekty hotelarskie i Organizatorów Turystyki w całej Polsce. W ten sposób możemy upewnić się, czy wyszukiwany obiekt spełnia kryteria przypisane poszczególnym kategoriom obiektów noclegowych. – Na portalu znajdziemy także wykaz organizatorów szkoleń dla kandydatów na przewodników oraz dane liczbowe dotyczące uprawnień przewodników górskich nadanych przez poszczególnych marszałków województw. – Poprzez System Rejestrów Publicznych w Turystyce sprawdzimy także, czy podmiot, u którego chcemy zakupić usługę turystyczną, znajduje się w odpowiednim rejestrze – mówi wiceminister MRPiT.

Uruchomienie turystycznego rejestru jest realizacją programu „Polska Cyfrowa E-administracja i otwarty rząd” – „Otwarte Dane Plus” finansowanego z funduszy europejskich.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
AGROTURYSTYKA Dlaczego nie ma rejestru legalnie działającej AGROTURYSTYKI ?
 1 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS