Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2021-07-08| GIS, Teledetekcja, Software

Nowa aplikacja GeoSLAM usprawni śledzenie postępów na budowie

Brytyjska firma GeoSLAM poszerzyła swoją o ofertę o oprogramowanie Construction Progress, które pozwala szybko i łatwo mierzyć postępy prac budowlanych.


Nowa aplikacja GeoSLAM usprawni śledzenie postępów na budowie
Nowa aplikacja GeoSLAM usprawni śledzenie postępów na budowie

Spółka GeoSLAM znana jest przede wszystkim jako dostawca poręcznych mobilnych skanerów laserowych wykorzystujących algorytmy SLAM (simultaneous localisation and mapping). Dzięki nim wykonanie szczegółowego pomiaru wymaga jedynie przejścia się po inwentaryzowanym obiekcie, nawet jeśli sygnały GPS są tam niedostępne.

Teraz firma postanowiła wprowadzić na rynek rozwiązanie Construction Progress umożliwiające wykorzystanie jej sensorów w konkretnym zastosowaniu, tj. bieżącym śledzeniu postępów prac budowlanych. W ocenie specjalistów z GeoSLAM generowanie raportów na ten temat było dotychczas czynnością żmudną i w dużej mierze manualną. Oprogramowanie Construction Progress sprawia jednak, że można to wykonać szybko i łatwo. W tym celu wystarczy przejść się ze skanerem po terenie budowy. Zebrana w tym czasie chmura punktów jest następnie porównywana z modelem CAD docelowej konstrukcji. Na tej podstawie wyliczany jest postęp prac budowlanych oraz wskazywane są zmiany, jakie zaszły od momentu poprzedniej takiej inwentaryzacji. Wyniki takiej analizy można łatwo udostępniać zarówno pracownikom w biurze, jak i terenie.

Firma GeoSLAM podkreśla, że oprogramowanie Construction Progress zapewnia wszystkim ekipom budowlanym pracującym przy danym projekcie obiektywną i jasną informację o statusie prac, co z kolei pozwala lepiej unikać opóźnień na budowie czy sporów dotyczących naliczania kar umownych.

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama