wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-07-08| Geodezja, Kataster

Przybywa powiatów odbierających zawiadomienia z KW przez ZSIN

W tym tygodniu w pięciu kolejnych powiatach uruchomiono mechanizm odbierania elektronicznych zawiadomień o zmianach w księgach wieczystych wykorzystujący szynę usług ZSIN.


Przybywa powiatów odbierających zawiadomienia z KW przez ZSIN
Przybywa powiatów odbierających zawiadomienia z KW przez ZSIN

Od 5 lipca narzędzie to działa w powiatach grodziskim i warszawskim zachodnim (woj. mazowieckie) oraz głogowskim, górowskim i polkowickim (woj. dolnośląskie). Tym samym wymiana zawiadomień funkcjonuje już w 13 powiatach. Oprócz wyżej wymienionych są to: wołomiński, miński, piaseczyński, mielecki, aleksandrowski, sokólski, kutnowski i strzelecko-drezdenecki.

Przypomnijmy, że po raz pierwszy funkcję tę uruchomiono 17 grudnia ubiegłego roku w powiecie mińskim. Od tego czasu w całym kraju przesłano za jej pomocą 23,6 tys. zawiadomień. Najwięcej (9,8 tys.) dotyczy powiatu wołomińskiego, który korzysta z tej możliwości od lutego br. (patrz wykres obok).

Jak zapowiada GUGiK, już wkrótce funkcjonalność ta powinna działać również w drugą stronę, a więc zapewni komunikację z EGiB do KW.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Stałe pytanie czy te usługi przeszły testy bezpieczeństwa niezależnej od producenta i GUGiK organizacji np. ABW.
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: Stałe pytanie Wyrażam ubolewanie, ale ABW było zaangażowane w przygotowanie kompetentnej wielokryteryjnej opinii na temat wiarygodności dostawcy sprzętu medycznego, w szczególności urządzeń do natleniania pacjentów zakażonych COVID. Uspokajam jednak, ABW jest stałym bliskim kontakcie z branżą geodezją, gdyż siedziba spółki E
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Stałe pytanie ...E and K mieści się w jednym budynku z Zakładem Usług Geodezyjnych
 2 
zgłoś
odp: odp: Stałe pytanie Odpowiem ci pytaniem, jak myślisz czy producenci oprogramowania istniejącego w powiatach mogą w każdej chwili nawet bez nadzoru i po godzinach pracy połączyć się z oprogramowaniem które przechowuje zapisy min. praw własności i osobowe ? Jak myślisz kiedy niektórzy z producentów ostatnio zmieniali hasła administratorów ?
 1 
zgłoś
odp: odp: Stałe pytanie Dworczyk, ale czy wy wiecie czy się domyślacie? Jak wiecie to czy zgłoszone do nas? A jak się domyślacie to .. w sumie nic, domyślać się każdy może, jeden lepiej drugi gorzej. Doradzam dołączyć jednak do tych "lepiej".
 1 
zgłoś
odp: odp: Stałe pytanie Skoro prezes pewnej firmy napisał o 7 rano że taka a taka firma jako pierwsza coś w systemie o 5 rano zrobiła to wnioski są chyba oczywiste. Kiedy powiaty sprawdzały ostatnio logowania do systemu i czy w ogóle sprawdzają ?
 1 
zgłoś
odp: odp: Stałe pytanie czyli się domyślacie.
 1 
zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS