wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-07-08| Geodezja, GIS, Przetargi

Śląskie samorządy zamawiają geodezyjne e-usługi

Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec i Tychy oraz powiaty będziński oraz bieruńsko-lędziński rozpisały wspólny przetarg na wdrożenie e-usług z zakresu geodezji.


Śląskie samorządy zamawiają geodezyjne e-usługi <br />
Obecny portal mapowy Dąbrowy Górniczej
Obecny portal mapowy Dąbrowy Górniczej

Przedmiot zamówienia podzielono na cztery części. Pierwsze trzy obejmują wdrożenie i rozbudowę e-usług w zakresie geodezji i kartografii oraz wybranych innych baz danych w: Sosnowcu (cz. I), powiecie będzińskim (cz. II) oraz Dąbrowie Górniczej, Tychach, Jaworznie i powiecie bieruńsko-lędzińskim (cz. III). W zależności od części prace będą obejmować m.in.: rozbudowę systemu do prowadzenia PZGiK, SIP-u, aplikacji dziedzinowych, modułu administrowania, a także wdrożenie aplikacji mobilnej oferującej funkcjonalności lokalnego geoportalu.

Z kolei czwarta część dotyczy „konwersji i dostosowania baz danych nietworzących zasobu geodezyjnego i kartograficznego”. Celem prac jest przetworzenie do postaci cyfrowej papierowych wersji dokumentów rejestrów publicznych oraz migracja zbiorów danych przechowywanych w systemach dziedzinowych do nowo utworzonej bazy danych. Zamówienie obejmuje takie bazy jak: ewidencja adresów, miejscowe plany zagospodarowania czy rejestry pozwoleń na budowę, obiektów turystycznych i rekreacyjnych, decyzji o warunkach zabudowy czy inwestycji drogowych.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 4 tys. (cz. I), 15 tys. (cz. II), 30 tys. (cz. III) i 30 tys. zł (cz. IV) można składać do 20 lipca.

Prace mają zostać wykonane do listopada tego roku. Są one częścią projektu „Zwiększenie zdolności instytucjonalnej i skuteczności administracji publicznej poprzez rozbudowę i modernizację referencyjnych baz danych powiatowych rejestrów publicznych” o wartości 45 mln zł realizowanego w ramach RPO Województwa Śląskiego.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS