Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2021-07-07| Teledetekcja

Chińskie satelity wysokorozdzielcze już w kosmosie

3 lipca na pokładzie rakiety Long March 2D zostały wyniesione na orbitę okołoziemską kolejne satelity teledetekcyjne Jilin firmy HEAD Aerospace. Wśród nich znalazł się EarthScanner-2 oraz trzy aparaty z konstelacji DailyVision.


Chińskie satelity wysokorozdzielcze już w kosmosie <br />
Zdjęcie z satelity EarthScanner-1
Zdjęcie z satelity EarthScanner-1

Satelita EarthScanner-2 będzie dostarczać zobrazowania optyczne w rozdzielczości przestrzennej 0,5 metra, pozyskując je w pasach o szerokości aż 150 km. Pozwoli to na rejestrację nawet do 2 milionów kilometrów kwadratowych w ciągu jednego dnia. Dzięki konstelacji EarthScanner-1 oraz -2 podczas jednego przejścia satelitów można pozyskać dane z półmetrowym pikselem w trybie Strip nawet dla 40 000 km kw., co stanowi niemal 1/8 terytorium Polski.

Kolejne 3 satelity (Xue-Er-Si, JL1-GF03D02 oraz JL1-GF03D03) zasilą konstelację DailyVision, która obecnie umożliwia 4-krotną rejestrację obrazu w ciągu doby. Aparaty te obrazują w rozdzielczości nawet 1,0 m. Do 2025 r. ta konstelacja 40-kilogramowych niewielkich satelitów ma liczyć już 136 sztuk, które dostarczać będą zobrazowania z rozdzielczością czasową 15 min w pasie o szerokości 17 km. Obecna konstelacja liczy 29 urządzeń, ale jeszcze do końca 2021 r. ich liczba wzrośnie do 57 sztuk.

Autoryzowanym resellerem HEAD Aerospace w Polsce jest firma ProGea 4D z Krakowa.

Źródło: ProGea 4D


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama