Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-07-01| Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt, Prawo

Lipcowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

W serwisie egeodeta24.pl, który udostępnia GEODETĘ cyfrowego, jest już opublikowane wydanie 7/2021. W materiale okładkowym podpowiadamy, jak szybko i poprawnie przygotować operat elektroniczny. Bo choć e-operat oznacza istotne korzyści zarówno dla wykonawców, jak i ODGiK-ów, to wciąż napotyka opory po obu stronach ośrodkowej lady.


Lipcowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

Numer zaczynamy jednak od artykułu o inwentaryzacji fotogrametrycznej i skanowaniu pogorzeliska w Nowej Białej. 23 czerwca, trzy dni po ugaszeniu pożaru, pojawili się tam geodeci z Krakowskiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Krakowie oraz Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie z zadaniem sporządzenia opracowania dokumentującego zniszczenia.

W lipcowym GEODECIE przyglądamy się też raportowi mazowieckiego WINGiK-a nt. terminowości weryfikacji wyników prac geodezyjnych. To ciekawe opracowanie powstało na podstawie danych zebranych od starostów, wykonawców prac geodezyjnych oraz własnych doświadczeń inspekcji.
O skutkach braku dostatecznej wiedzy, doświadczenia oraz znajomości przepisów dotyczących projektowania i budowy drogowej obwodnicy miasta pisze z kolei Zenon Marzec, geodeta z wieloletnim doświadczeniem.

Już 31 lipca mają wejść w życie nowe przepisy ws. ewidencji gruntów i budynków. W najnowszym wydaniu GEODETY pytamy twórców oprogramowania geodezyjnego i przedstawicieli administracji o dostosowanie powiatowych baz do tych wymogów. Czy proces ten okaże się prosty i szybki? A może nie obejdzie się bez zamieszania, sporych wydatków i mnóstwa żmudnej pracy?

Zainteresowanych najnowszymi technologiami zachęcamy do zapoznania się z artykułami o mobilnym systemie monitoringu przemieszczeń (naukowcy z WAT-u opisują jego wykorzystanie do oceny stanu konstrukcji mostu) oraz o skanerze DJI Zenmuse L1 dla dronów (dostępny już na polskim rynku).

Ponadto w lipcowym GEODECIE w nowym opowiadaniu powraca geodeta Serafin. Tym razem nasz bohater mierzy się z plagą tycirobotów, bierze udział w nietypowej konferencji na Politechnice Warszawskiej i w końcu otrzymuje tytuł horroris causa najstarszej uczelni technicznej w Polsce.

Użytkowników serwisu egeodeta24.pl, którzy wykupili lipcowe wydanie GEODETY cyfrowego, zapraszamy do pobrania pliku z panelu użytkownika. Pozostałych zainteresowanych lipcowym wydaniem zachęcamy do opłacenia dostępu do niego za pomocą płatności elektronicznych. Cała operacja potrwa zaledwie kilka minut, a GEODETĘ cyfrowego w uniwersalnym formacie PDF będziecie Państwo mogli odczytać nie tylko na komputerze, ale także na tablecie czy smartfonie. W pliku łatwiej wyszukać interesujące słowa lub frazy, a dowolny artykuł można wydrukować na swoje potrzeby na domowej drukarce.

Dlaczego jeszcze warto korzystać z GEODETY cyfrowego? Bo oszczędza się czas i pieniądze! Każde nowe wydanie GEODETY cyfrowego otrzymuje się wcześniej niż wydanie papierowe. Również dostęp do dowolnego numeru archiwalnego uzyskuje się natychmiast po dokonaniu płatności elektronicznej – nie trzeba czekać na listonosza. GEODETA cyfrowy to wreszcie niższa cena prenumeraty i pojedynczych wydań. Co ważne, im więcej się kupuje, tym miesięcznik jest tańszy.

Zawartość lipcowego wydania GEODETY można wygodnie przejrzeć w serwisie egeodeta24.pl. Aby zaoszczędzić na każdym wydaniu, warto wykupić prenumeratę GEODETY cyfrowego (roczną, półroczną lub kwartalną). A tych, którzy wolą GEODETĘ w wydaniu papierowym, zachęcamy do zakupu prenumeraty w wersji tradycyjnej.

Redakcja


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS