Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-06-30| Geodezja, GIS, Software

Nowości w oprogramowaniu Carlson SurvCE, SurvPC i Layout

W odpowiedzi na opinie użytkowników najnowsze wersje programów pomiarowych amerykańskiej marki Carlson Software to kolejna porcja praktycznych funkcji usprawniających pracę w terenie.


Nowości w oprogramowaniu Carlson SurvCE, SurvPC i Layout <br />
Okno aplikacji SurvPC
Okno aplikacji SurvPC
Nowości w oprogramowaniu Carlson SurvCE, SurvPC i Layout <br />
Okno aplikacji Layout
Okno aplikacji Layout

Wersja 6.11 rozwijanego od wielu lat programu Carlson SurvCE (na kontrolery z systemem Windows Mobile) i Carlson SurvPC (na urządzenia z systemem Windows 10) jest jeszcze bardziej intuicyjna i dostosowana do najnowszych technologii pomiarowych. Plik z danymi surowymi zawiera rozszerzone informacje dotyczące wykorzystania sensora IMU przy pomiarach uśrednionych, dzięki czemu użytkownik ma jeszcze większa kontrolę nad wynikami obserwacji wykonanych przy wychylonej tyczce. Ponadto SurvPC zapewnia obsługę rysunków CAD w formacie DWG w najnowszej wersji 2021 (pliki DXF w wersji 2021 były obsługiwane już w poprzednich wydaniach programu). Oprócz nowości producent nieustannie rozwija istniejące funkcje, które zwiększają ergonomię pracy, np. wybór modelu geoidy jest teraz dostępny z poziomu głównych ustawień projektu.

Dla zwolenników Androida producent przygotował kolejną wersję programu Carlson Layout 1.04 dostępnego dla dowolnych tabletów i smartfonów z tym systemem. Znajdziemy w niej kilka nowych funkcji typowych dla środowiska CAD, które ułatwiają zarządzanie importowanymi plikami DXF/DWG lub rysunkami CAD tworzonymi bezpośrednio podczas pomiaru. Należą do nich między innymi przedłużenie i przycinanie linii, dzielenie linii na segmenty lub przez interwał oraz łącznie linii. Wspomniane wcześniej szkice generowane w czasie rzeczywistym mogą być dodatkowo wzbogacone o zakodowane pomiary, a do poszczególnych punktów użytkownik ma możliwość przypisania zdjęcia. Wszystko to znacznie ułatwia późniejsze opracowanie pomiarów. Połączenie programu Layout z Mapami Google oferuje nawigację do centralnego punktu danego projektu. To kolejna, obok Dysku Google, funkcja bazująca na współpracy z usługami Google.

W myśl zasady „Field to Finish” aplikacje Carlson SurvCE, SurvPC i Layout w połączeniu z zaawansowanym oprogramowaniem biurowym CAD (Carlson Survey, Civil, itd.) i odbiornikiem Carlson BRx7 tworzą kompletne rozwiązanie dla geodezji i budownictwa. Wersje demonstracyjne programów są dostępne na polskiej stronie producenta, a sprzęt można przetestować u lokalnego partnera marki Carlson – w firmie NaviGate.

Źródło: Carlson Software


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS