wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-06-21| Teledetekcja, Przetargi

Krok bliżej rozstrzygnięcia przetargu ARiMR na ortofotomapę kraju

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wreszcie wskazała najkorzystniejszą ofertę w przetargu na wykonanie ortofotomapy w rozdzielczości 25 cm dla 228 tys. km kw.


Krok bliżej rozstrzygnięcia przetargu ARiMR na ortofotomapę kraju

Przypomnijmy, że dwuczęściowy przetarg na te prace ogłoszono jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Część II, która obejmuje wykonanie ortofotomapy dla 223 tys. km kw., rozstrzygnięto stosunkowo szybko, bo w połowie marca br. Umowę o wartości 13 mln zł podpisano z tarnowską firmą MGGP Aero, która jako jedyna złożyła ofertę w tym postępowaniu.

W przypadku części I, której przedmiotem jest pozyskanie ortofotomapy dla 228 tys. km kw., wpłynęły dwie propozycje cenowe. Najtańszą ofertę (o wartości 9,28 mln zł) przedstawiło konsorcjum kierowane przez Visimind Olsztyn, w skład którego wchodzą także czeskie spółki: Georeal, Primis oraz Reckord. Z kolei konsorcjum firm Gispro Szczecin i OPEGIEKA Elbląg wyceniło swoje usługi na 13,84 mln zł.

Dopiero 15 czerwca zamawiający wskazała najkorzystniejszą ofertę w tej części. Jest nią propozycja konsorcjum kierowanego przez Gispro. Druga oferta nie została natomiast poddana ocenie.

Dlaczego procedura trwała tak długo? Jak wyjaśnia biuro prasowe ARiMR, bazując na dotychczasowym doświadczeniu agencja zaplanowała ogłoszenie przetargu z odpowiednim wyprzedzeniem, uwzględniając niezbędny czas jego przeprowadzenia i zakładając podpisanie umowy najpóźniej do końca kwietnia 2021 r. „Czynności wykonywane przez zamawiającego i wykonawców prowadzone były w terminach i na zasadach wynikających z przepisów. Znaczący wpływ na termin rozstrzygnięcia postępowania w części nr 1 zamówienia miał fakt wniesienia przez wykonawcę odwołania do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej od czynności zamawiającego i okres jego rozpoznawania przez ten organ” – tłumaczy Biuro Prasowe ARiMR.

Do obowiązków wykonawcy cz. I będzie należało wykonanie w tym roku ortofotomapy dla województw: pomorskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. W przyszłym roku dane zostaną wykonane dla województw warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i małopolskiego, a w 2023 r. – dla pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, opolskiego i śląskiego.

Z kolei w ramach kontraktu na cz. II firma MGGP Aero w tym roku pozyska zdjęcia lotnicze i przygotuje na ich podstawie ortofotomapę dla województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, opolskiego i śląskiego. W przyszłym roku prace obejmą województwa: podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie, a w 2023 r. – zachodniopomorskie, lubuskie, wielkopolskie oraz dolnośląskie.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@ Zakłady bukmacherskie konsekwentnie odmawiają przyjmowania zakładów na to która firma wygra ten najuciwszy z uczciwych przetargów.
 5 
odpowiedz zgłoś
Polska biało-czerwoni !!! Polscy "potentaci" nikogo nie wpuszczą na rynek zdjęć i ort dla GUGiK i ARiMR. Ciekawe co tym razem przesądziło - tajności, które de facto blokują rynek przed podmiotami spoza Polski ?
 4 
odpowiedz zgłoś
Ortofotomapa ARiMR, powstająca równolegle do istniejącego Geoportalu Krajowego, prowadzonego przez GGK, to najkrótsza i najbardziej dobitna recenzja celowości prowadzenia Geoportalu Krajowego. Katastru nie mamy i nie będziemy mieć. Za to mamy, i będziemy mieć, za duże pieniądze z budżetu, Geoportal z którego nie chce korzystać nawet szeroko pojęta administracja. Wytłumaczy mi ktoś o co tu chodzi?
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: Ortofotomapa ARiMR, powstająca Musisz wejść na geoportal zobaczyć planowane prace to zrozumiesz. Tylko pamiętaj że to robiąc zaprzeczasz temu co napisałeś.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Ortofotomapa ARiMR, powstająca A to będzie jednak ten kataster. To nie wchodzę, wierzę Ci na słowo.
 1 
 1 
zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS