Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2021-06-21| Teledetekcja, Przetargi

Krok bliżej rozstrzygnięcia przetargu ARiMR na ortofotomapę kraju

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wreszcie wskazała najkorzystniejszą ofertę w przetargu na wykonanie ortofotomapy w rozdzielczości 25 cm dla 228 tys. km kw.


Krok bliżej rozstrzygnięcia przetargu ARiMR na ortofotomapę kraju

Przypomnijmy, że dwuczęściowy przetarg na te prace ogłoszono jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Część II, która obejmuje wykonanie ortofotomapy dla 223 tys. km kw., rozstrzygnięto stosunkowo szybko, bo w połowie marca br. Umowę o wartości 13 mln zł podpisano z tarnowską firmą MGGP Aero, która jako jedyna złożyła ofertę w tym postępowaniu.

W przypadku części I, której przedmiotem jest pozyskanie ortofotomapy dla 228 tys. km kw., wpłynęły dwie propozycje cenowe. Najtańszą ofertę (o wartości 9,28 mln zł) przedstawiło konsorcjum kierowane przez Visimind Olsztyn, w skład którego wchodzą także czeskie spółki: Georeal, Primis oraz Reckord. Z kolei konsorcjum firm Gispro Szczecin i OPEGIEKA Elbląg wyceniło swoje usługi na 13,84 mln zł.

Dopiero 15 czerwca zamawiający wskazała najkorzystniejszą ofertę w tej części. Jest nią propozycja konsorcjum kierowanego przez Gispro. Druga oferta nie została natomiast poddana ocenie.

Dlaczego procedura trwała tak długo? Jak wyjaśnia biuro prasowe ARiMR, bazując na dotychczasowym doświadczeniu agencja zaplanowała ogłoszenie przetargu z odpowiednim wyprzedzeniem, uwzględniając niezbędny czas jego przeprowadzenia i zakładając podpisanie umowy najpóźniej do końca kwietnia 2021 r. „Czynności wykonywane przez zamawiającego i wykonawców prowadzone były w terminach i na zasadach wynikających z przepisów. Znaczący wpływ na termin rozstrzygnięcia postępowania w części nr 1 zamówienia miał fakt wniesienia przez wykonawcę odwołania do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej od czynności zamawiającego i okres jego rozpoznawania przez ten organ” – tłumaczy Biuro Prasowe ARiMR.

Do obowiązków wykonawcy cz. I będzie należało wykonanie w tym roku ortofotomapy dla województw: pomorskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. W przyszłym roku dane zostaną wykonane dla województw warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i małopolskiego, a w 2023 r. – dla pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, opolskiego i śląskiego.

Z kolei w ramach kontraktu na cz. II firma MGGP Aero w tym roku pozyska zdjęcia lotnicze i przygotuje na ich podstawie ortofotomapę dla województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, opolskiego i śląskiego. W przyszłym roku prace obejmą województwa: podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie, a w 2023 r. – zachodniopomorskie, lubuskie, wielkopolskie oraz dolnośląskie.

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama