wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-06-18| Geodezja, Edukacja

O kierunkach rozwoju geodezyjnych pomiarów inżynieryjnych

W dniach 27-28 maja odbyła się XV Konferencja Naukowo-Techniczna z cyklu „Aktualne Problemy w Geodezji Inżynieryjnej”. W tym roku miała ona podtytuł „Kierunki rozwoju geodezyjnych pomiarów inżynieryjnych”.


O kierunkach rozwoju geodezyjnych pomiarów inżynieryjnych
O kierunkach rozwoju geodezyjnych pomiarów inżynieryjnych

Konferencja była częścią obchodów 100-lecia Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, który był organizatorem konferencji. Z powodu ograniczeń związanych z pandemią COVID-19 wydarzenie odbyło się w formule zdalnej.
W ciągu dwóch dni zaprezentowanych zostało 29 opracowań w postaci wygłaszanych on-line referatów i posterów. Zaprezentowane opracowania dotyczyły nowych technik stosowanych w pomiarach inżynierskich, problematyki monitoringu geodezyjnego budowli i konstrukcji czy nowoczesnych metod pomiarów 3D. Jak w poprzednich edycjach, nie zabrakło też referatów poświęconych teoretycznym aspektom opracowań geodezyjnych.

Tematyka przedstawionych referatów i posterów skłania do wniosku, że przyszłość geodezji inżynieryjnej leży w poszerzaniu współpracy z odbiorcami opracowań geodezyjnych, a także wykorzystywaniu nowych technik pomiarowych połączonym z profesjonalnym opracowaniem wyników pomiarów.

W konferencji wzięło udział ponad 60 uczestników reprezentujących większość ośrodków akademickich związanych z nauczaniem kierunków geodezyjnych. Godny odnotowania jest też udział reprezentantów wykonawstwa geodezyjnego.

Strona internetowa konferencji: https://apgi.gik.pw.edu.pl

Źródło: WGiK PW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS