wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-06-18| artykuł sponsorowany | Firma

Fotowoltaika w 2021 r. - najważniejsze informacje

Fotowoltaika Rzeszów oraz fotowoltaika Kraków to hasła coraz częściej pojawiające się w wyszukiwarkach internetowych. Nic w tym dziwnego, ponieważ już od lat zainteresowanie tematem nieustannie rośnie i wszystko wskazuje na to, że i w roku 2021 popularność tego rozwiązania nie zmaleje. Co warto wiedzieć o fotowoltaice w 2021 roku? Jak dzisiaj wygląda rynek? Na jakie dofinansowania można liczyć? Wyjaśniamy.


Fotowoltaika w 2021 r. - najważniejsze informacje

Nieustanny wzrost zainteresowania fotowoltaiką Rzeszów i nie tylko

Najbliższa przyszłość fotowoltaiki w Rzeszowie, Krakowie i innych częściach Polski kształtuje się bardzo optymistycznie. Wpływa na to wiele czynników ekonomicznych oraz finansowych. Ceny za prąd będą rosnąć i nie da się tego uniknąć. Wzrastające koszt energetyki węglowej oraz opłata mocowa już dzisiaj dobitnie dotykają przedsiębiorstwa oraz prywatnych użytkowników. Opłaty te natomiast będą prawdopodobnie tylko rosnąć. Rachunki za prąd w gospodarstwach domowych są większe niż dotychczas, na co wpływa obecna sytuacja i konieczność spędzania większej ilości czasu w domu. Przyczyniły się do tego nie tylko rozwój gospodarki i techniki, ale także pandemia.

Na szczęście z roku na rok spada całkowity koszt instalacji fotowoltaicznej, co w odniesieniu do powyższych kwestii jest bardzo pocieszające i zachęcające do skorzystania z ekologicznego i przyszłościowego rozwiązania jakim jest fotowoltaika.

Dofinansowania do fotowoltaiki w 2021 roku

Zbyt mały udział Odnawialnych Źródeł Energii w polskiej energetyce sprawił, że pojawia się coraz więcej dotacji, które mają zachęcać ludzi do korzystania z własnych instalacji fotowoltaicznych. Istnieje wiele możliwości dofinansowania, co może znacznie obniżyć koszty instalacji paneli fotowoltaicznych, a co za tym idzie – coraz więcej ludzi będzie mogło skorzystać z tego rozwiązania. Oto niektóre z możliwości:

Mój Prąd 3.0. – kolejna edycja tego programu rozpocznie się 1.07.2021 i potrwa do 20.12.2021. Z programu będą mogli skorzystać prosumenci, którzy spełnią wszystkie stawiane wymagania.

Ulga termomodernizacyjna – skierowana do właścicieli domów jednorodzinnych, którzy przyczyniają się do rozwoju ekologicznych rozwiązań w Polsce. W celu skorzystania z tej ulgi należy odliczyć odpowiednią kwotę w zeznaniu podatkowym za rok, w którym wykonano instalację fotowoltaiczną.

Agroenergia – program skierowany do rolników indywidualnych, który ma na celu zmniejszenie zanieczyszczeń powodowanych przez działalność rolniczą oraz zwiększenie udziału Odnawialnych Źródeł Energii w produkcji energii.

Energia Plus – program skierowany do przedsiębiorstw, ma na celu zmniejszenie ich negatywnego wpływu na środowisko naturalne oraz poprawę jakości powietrza.

Jak widać, odnawialne źródła energii będą nieustannie cieszyć się coraz większą popularnością, a do skorzystania z nich zachęca również pomoc finansowa od państwa. Dzięki możliwościom wsparcia panele fotowoltaiczne na Podkarpaciu będą dostępne dla coraz większej liczby zainteresowanych. Fotowoltaika w Małopolsce również z pewnością na tym skorzysta. Innymi słowy, rok 2021 jest kolejnym rokiem wzrostu popularności fotowoltaiki w Polsce.

Jeśli zainteresowałeś się tematem, koniecznie odwiedź naszego bloga https://sm-project.pl/blog/


«« powrótwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS