Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2021-06-18| artykuł sponsorowany | Firma

Fotowoltaika w 2021 r. - najważniejsze informacje

Fotowoltaika Rzeszów oraz fotowoltaika Kraków to hasła coraz częściej pojawiające się w wyszukiwarkach internetowych. Nic w tym dziwnego, ponieważ już od lat zainteresowanie tematem nieustannie rośnie i wszystko wskazuje na to, że i w roku 2021 popularność tego rozwiązania nie zmaleje. Co warto wiedzieć o fotowoltaice w 2021 roku? Jak dzisiaj wygląda rynek? Na jakie dofinansowania można liczyć? Wyjaśniamy.


Fotowoltaika w 2021 r. - najważniejsze informacje

Nieustanny wzrost zainteresowania fotowoltaiką Rzeszów i nie tylko

Najbliższa przyszłość fotowoltaiki w Rzeszowie, Krakowie i innych częściach Polski kształtuje się bardzo optymistycznie. Wpływa na to wiele czynników ekonomicznych oraz finansowych. Ceny za prąd będą rosnąć i nie da się tego uniknąć. Wzrastające koszt energetyki węglowej oraz opłata mocowa już dzisiaj dobitnie dotykają przedsiębiorstwa oraz prywatnych użytkowników. Opłaty te natomiast będą prawdopodobnie tylko rosnąć. Rachunki za prąd w gospodarstwach domowych są większe niż dotychczas, na co wpływa obecna sytuacja i konieczność spędzania większej ilości czasu w domu. Przyczyniły się do tego nie tylko rozwój gospodarki i techniki, ale także pandemia.

Na szczęście z roku na rok spada całkowity koszt instalacji fotowoltaicznej, co w odniesieniu do powyższych kwestii jest bardzo pocieszające i zachęcające do skorzystania z ekologicznego i przyszłościowego rozwiązania jakim jest fotowoltaika.

Dofinansowania do fotowoltaiki w 2021 roku

Zbyt mały udział Odnawialnych Źródeł Energii w polskiej energetyce sprawił, że pojawia się coraz więcej dotacji, które mają zachęcać ludzi do korzystania z własnych instalacji fotowoltaicznych. Istnieje wiele możliwości dofinansowania, co może znacznie obniżyć koszty instalacji paneli fotowoltaicznych, a co za tym idzie – coraz więcej ludzi będzie mogło skorzystać z tego rozwiązania. Oto niektóre z możliwości:

Mój Prąd 3.0. – kolejna edycja tego programu rozpocznie się 1.07.2021 i potrwa do 20.12.2021. Z programu będą mogli skorzystać prosumenci, którzy spełnią wszystkie stawiane wymagania.

Ulga termomodernizacyjna – skierowana do właścicieli domów jednorodzinnych, którzy przyczyniają się do rozwoju ekologicznych rozwiązań w Polsce. W celu skorzystania z tej ulgi należy odliczyć odpowiednią kwotę w zeznaniu podatkowym za rok, w którym wykonano instalację fotowoltaiczną.

Agroenergia – program skierowany do rolników indywidualnych, który ma na celu zmniejszenie zanieczyszczeń powodowanych przez działalność rolniczą oraz zwiększenie udziału Odnawialnych Źródeł Energii w produkcji energii.

Energia Plus – program skierowany do przedsiębiorstw, ma na celu zmniejszenie ich negatywnego wpływu na środowisko naturalne oraz poprawę jakości powietrza.

Jak widać, odnawialne źródła energii będą nieustannie cieszyć się coraz większą popularnością, a do skorzystania z nich zachęca również pomoc finansowa od państwa. Dzięki możliwościom wsparcia panele fotowoltaiczne na Podkarpaciu będą dostępne dla coraz większej liczby zainteresowanych. Fotowoltaika w Małopolsce również z pewnością na tym skorzysta. Innymi słowy, rok 2021 jest kolejnym rokiem wzrostu popularności fotowoltaiki w Polsce.

Jeśli zainteresowałeś się tematem, koniecznie odwiedź naszego bloga https://sm-project.pl/blog/


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   


wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama