wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-06-16| Geodezja, GIS, Software

Nowa analiza w EWMAPIE

W nowej wersji oprogramowania geodezyjnego EWMAPA firmy Geobid znajdziemy m.in. kolejne narzędzie do analiz poprawności elementów operatu.


Nowa analiza w EWMAPIE

W wydaniu 13.15 coraz bogatszy zestaw analiz został wzbogacony o weryfikację poprawności geometrii obiektów (fot. obok). Inne zmiany w nowej wersji EWMAPY to:

 • dodanie możliwość eksportu oraz importu spersonalizowanych pozycji menu podręcznego mapy (opcja umożliwia wykonanie oraz zapis różnych wariantów menu np. dedykowanych pod konkretne zadania; dodatkowo umożliwia łatwe dzielenie się raz utworzonym menu z innymi użytkownikami),
 • rozszerzenie okna z wyborem bazy do otwarcia, z rastrami oraz szrafurami,
 • poprawienie czytelności komunikatów i podpowiedzi odnoszących się do baz działek, konturów lub użytków,
 • poprawienie importów modyfikujących w słownikach dla obiektów (np. słownik władający dla GESUT),
 • dodanie układu „Web Mercator”.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
analizy topologiczne Jak wejdą za chwilę nowe rozporządzenia to już nic nie trzeba będzie sprawdzać jak chodzi o topologię i zależności geometryczne obiektów bo w tych przepisach wyrzucono wszystko co się do tych wymagań odnosi. Obiekty się będą mogły nakładać, przecinać, będzie można zmodyfikować położenie studzienki pozostawiając przewody albo wykazać przyłącze do budynku, które kończy się 20 cm przed budynkiem albo 10 cm wewnątrz budynku (bo tak geodecie wyszło z pomiaru). Taki oto będzie stan baz danych i narzędzia do kontroli danych w tym zakresie nie będą potrzebne bo tak "uprościliśmy" przepisy...
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: analizy topologiczne oj biedne te urzędniki. Z roli wielkich inspektorów, Władcy Czerwonej Pieczęci zostali sprowadzeni do roli wprowadzaczy do bazy.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: analizy topologiczne No i te operaty elektroniczne. Gdzie ci mali wykonawcy mają stówe włożyć ?!
 1 
 1 
zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS