wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-06-14| Teledetekcja, Przetargi

Leszno: rusza rozbudowa systemu PZGiK i pozyskanie danych 3D

Urząd Miasta Leszna podpisał umowy na rozbudowę systemu PZGiK o nowe e-usługi, a także na opracowanie danych fotogrametrycznych i modelu 3D miasta.


Leszno: rusza rozbudowa systemu PZGiK i pozyskanie danych 3D <br />
Leszno na ortofotomapie (Geoportal.gov.pl)
Leszno na ortofotomapie (Geoportal.gov.pl)

Zamówienie podzielono na 3 części. Przedmiotem pierwszej jest dostawa i wdrożenie oprogramowania w zakresie rozbudowy systemu PZGiK o nowe e-usługi. W ramach tego zadania wykonawca dostarczy trzy zintegrowane ze środowiskiem systemu PZGiK (lub równoważnego) nowe elektroniczne usługi: wniosek o skoordynowanie projektowanej sieci uzbrojenia terenu, przeprowadzenie narad koordynacyjnych oraz złożenie wniosku o wydanie zaświadczenia o nadaniu numeru porządkowego nieruchomości.

Za 23 tys. zł (59% budżetu zamówienia) prace te zrealizuje firma Systherm-Info z Poznania – twórca systemu Geo-Info. W tej części była ona jedynym oferentem.

Przedmiotem cz. III jest opracowanie danych fotogrametrycznych oraz modelu 3D miasta. Zadanie to obejmuje wykonanie nalotu lotniczego oraz pozyskanie materiałów fotogrametrycznych: zdjęć ukośnych i pionowych z pikselem 5 cm (RGB, NIR), danych ze skaningu laserowego o gęstości 20 pkt/m kw., opracowanie prawdziwej ortofotomapy w rozdzielczości 5 cm (RGB, NIR), fotoplanów ukośnych oraz modelu 3D miasta wraz z opracowaniem i uruchomieniem aplikacji do publikacji danych w internecie umożliwiającej porównywanie i publikowanie danych fotogrametrycznych, w tym modelu 3D. Dodatkowym elementem zamówienia jest przeprowadzenie na podstawie powyższych danych analizy potencjału solarnego dachów dla wszystkich budynków miasta wraz z publikacją wyników tej analizy.

Prace te za 95 tys. zł (64% budżetu zamówienia) wykona firma MGGP Aero z Tarnowa. Oprócz niej w części tej wystartowała również spółka OPEGIEKA z Elbląga z ofertą o wartości 114 tys. zł.

Na podpisanie czeka jeszcze umowa związana z częścią II. Jej przedmiotem jest przetworzenie danych zawartych w inicjalnej bazie danych geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu miasta Leszna (obręb Zaborowo) do zgodności z obowiązującym modelem danych GESUT. Do części tej przystąpiło 3 wykonawców, ale tylko jedna oferta (przedstawiona przez Systherm-Info) została poddana ocenie.

Przetarg jest częścią projektu pn. „Budowa Systemu Informacji Przestrzennej (SIP) Miasta Leszno” o wartości 1,6 mln zł i współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (WRPO) na lata 2014-2020.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS