wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-06-14| Mapy, Edukacja

Prace dyplomowe o historii kartografii poszukiwane

Zespół Historii Kartografii działający przy Instytucie Historii Nauki im. Ludwika i Aleksandra Birkenmajerów PAN, promując badania nad dawną kartografią oraz zachęcając studentów do podejmowania zagadnień z zakresu szeroko rozumianej historii kartografii, zaprasza do udziału w II edycji konkursu o Nagrodę za prace dyplomowe z zakresu historii kartografii. Patronem nagrody jest prof. dr hab. Stanisław Alexandrowicz (1931–2015) – wybitny historyk, wieloletni członek i przewodniczący Zespołu.


Prace dyplomowe o historii kartografii poszukiwane <br />
fot. Paul Hermans/Wikipedia
fot. Paul Hermans/Wikipedia

Konkurs jest przeznaczony dla absolwentów studiów licencjackich, inżynierskich lub magisterskich wszystkich kierunków kształcenia akademickiego. Praca konkursowa może być obroniona na dowolnym kierunku, jednak jej temat musi dotyczyć historii kartografii lub w zasadniczy sposób wykorzystywać dawne mapy jako materiały źródłowe.

Termin zgłaszania prac upływa 30 września. Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie Zespołu oraz na Facebooku.

Zwycięzcą zeszłorocznej, pierwszej edycji konkursu został Mateusz Palczewski z UMCS w Lublinie, który miał okazję zaprezentować swoją pracę w trakcie specjalnego seminarium on-line.

Źródło: ZHK PAN


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS