Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-06-11| artykuł sponsorowany | Firma

Dom z antresolą - zobacz, jak można zaaranżować otwartą przestrzeń

W ostatnich latach projekty domów z antresolą cieszą się popularnością wśród Inwestorów, którzy wybierają je z coraz większym przekonaniem. Nie powinno to nikogo dziwić, bo obecność antresoli nadaje wnętrzu bardzo charakterystyczne i atrakcyjne wizualnie cechy. W duecie z antresolą można zaprojektować wysokie przeszklenia, a tym samym wyeksponować wystrój wnętrza. Jeżeli rozplanujemy poszczególne elementy dekoracji z uwzględnieniem sposobu, w jaki pada na nie światło, podkreślimy największe atuty naszego domu. Antresola wprowadza dwupoziomowość przestrzeni, a także jej subtelną teatralizację – mamy bowiem w domu galerię, z której widać miejsce centralne, czyli zazwyczaj salon lub jadalnię. To kolejne pole do popisu dla wielbicieli efektownych wizualnie aranżacji. Przyjrzyjmy się niektórym z nich.


Dom z antresolą - zobacz, jak można zaaranżować otwartą przestrzeń <br />
Dom w mirabilisach
Dom w mirabilisach
Dom z antresolą - zobacz, jak można zaaranżować otwartą przestrzeń <br />
Dom w dabecjach
Dom w dabecjach
Dom z antresolą - zobacz, jak można zaaranżować otwartą przestrzeń <br />
Dom w przebiśniegach
Dom w przebiśniegach
Dom z antresolą - zobacz, jak można zaaranżować otwartą przestrzeń <br />
Dom w pierwiosnkach
Dom w pierwiosnkach

Uroda wysokiego wnętrza

Patrząc na wnętrze „Domu w mirabilisach (G2)”, w kolekcji gotowe projekty domów ARCHON+, naszą uwagę zwraca panująca w nim przestronność i świetlistość, której domyślamy się, spoglądając na budynek od strony ogrodu i podziwiając imponujący przeszklony ryzalit. Efekt przestronności potęguje otwarcie salonu aż do połaci dachowej i rozciągniecie nad nim antresoli. Jest ona umiejscowiona dokładnie naprzeciw okazałego przeszklenia osadzonego w ryzalicie, którego lustro obejmuje i obficie doświetla oba poziomy wnętrza – zarówno salon na parterze, jaki i widoczny na antresoli hol. Szklana balustrada tworzy transparentne zabezpieczenie antresoli, co nadaje całej konstrukcji wyjątkowej lekkości. Pozwala to na wyeksponowanie rozbudowanej nowoczesnej lampy, której spory rozmiar i efektowny kształt sprawiają, że jest ona wyrazistym elementem wystroju wnętrza. O tyle zresztą ciekawym, że widocznym każdorazowo w inny sposób z różnych miejsc strefy dziennej i z holu na antresoli. Podobne rozwiązanie architekci ARCHON+ zastosowali w projekcie „Domu w dabecjach 3 (G2)”, którego salon również otwiera się do połaci dachowej. Uzyskana tym sposobem przestrzeń świetnie koresponduje z zaproponowanymi w aranżacji drewnianymi okładzinami na ścianach. Drewno w świetle naturalnym prezentuje się inaczej o każdej porze dnia, co nadaje wnętrzu łagodności i tworzy w nim atmosferę przytulnej elegancji. Zaprojektowaną w środkowej części poddasza antresolę można zaaranżować w formie otwartej strefy do pracy z wygodnymi biurkami.

Wystrój rozświetlonej przestrzeni

Z dwudzielną i pełną światła przestrzenią można eksperymentować na różne sposoby. Ciekawą aranżację otwartego wnętrza i antresoli przedstawiono na wizualizacjach do projektu „Domu w przebiśniegach 11 (G2)”. Liczne przeszklenia również grają tu ważną rolę, nie tylko gwarantują piękne doświetlenie pomieszczeń, ale też otwierają wnętrze na ogród, integrując obie przestrzenie. Samo to założenie jest już wyrazem nowoczesności, a w połączeniu z antresolą wnętrze zyskuje oryginalną i dynamiczną kompozycję. Harmonijna aranżacja stawia na funkcjonalność i czytelny układ umeblowania. Wyraziste elementy wyposażenia określają charakter danej przestrzeni i różnicują przeznaczenie użytkowe. A zatem w centralnym punkcie otwartego do połaci dachowej salonu ustawiono okazałą narożną sofę, tworząc komfortowe miejsce rodzinnego wypoczynku. Reprezentacyjny charakter tej części domu podkreślono designerską, wiszącą lampą, którą można podziwiać z różnych perspektyw antresoli i parteru. Antresola w prezentowanym projekcie to pięknie wyeksponowana przestrzeń komunikacyjna, wpisana w kształt litery „L” i zabezpieczona całoszklaną balustradą.

Kolor i przestrzeń

Towarzyszące wnętrzu z antresolą otwarcie salonu do połaci dachowej daje możliwość niezwykle efektownej aranżacji kolorystycznej wnętrza, jeżeli ścianę łączącą parter z wyższą kondygnacją zdecydujemy się wyróżnić ozdobną tapetą czy teksturą. To dość śmiałe rozwiązanie, jednak pozwala uzyskać interesujący efekt, podkreślający spójność aranżacji na parterze i na antresoli. Znakomitym przykładem tego rodzaju wystroju jest salon „Domu z pierwiosnkach (G2)”, w którym wyrazista tapeta z motywem roślinnym dodaje klimatu zarówno strefie dziennej, jak i antresoli, na której przewidziano zaciszny kącik do pracy lub nauki i domową biblioteczkę. Dwudzielność przestrzeni sprzyja więc nie tylko jej funkcjonalności, ale pozwala nadać wnętrzu wyjątkowy i oryginalny charakter. Wybierając projekt domu z antresolą, otworzymy się na te i wiele innych eksperymentów.


«« powrót

Udostępnij:    


wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS