wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-06-10| Geodezja, GIS

Portal e-Geodezja powiatu kieleckiego już działa

Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Kielcach uruchomił stronę internetową „e-Geodezja”. Zawarte tam informacje mają ułatwić interesantom wydziału pozyskanie dokumentów i danych geodezyjnych.


Portal e-Geodezja powiatu kieleckiego już działa

W zakładce „Załatw sprawę w geodezji” zamieszczono odnośniki do modułów dotyczących głównych zadań i procesów realizowanych w wydziale. Można tam znaleźć m.in. szczegółowe informacje o możliwych sposobach załatwienia sprawy w urzędzie.

– Znajdują się tu informacje kontaktowe do pracowników realizujących poszczególne zadania. Z tego miejsca użytkownicy posiadający odpowiednie uprawnienia do przeglądania danych geodezyjnych (rzeczoznawcy majątkowi, komornicy, instytucje publiczne) dotrą do dostępnych dla nich informacji. Zamieszczono tutaj także odnośniki do najpopularniejszych serwisów geodezyjnych, geoportali oraz stron internetowych instytucji i podmiotów działających w sferze geodezji – mówi Mariusz Ściana, członek Zarządu Powiatu w Kielcach.

W zakładce „Załatw sprawę w geodezji” znajdują się także odnośniki do zadań wydziału dotyczących samych geodetów. W „Obsłudze wykonawców prac geodezyjnych” znajdą oni przydatne informacje dotyczące realizacji zadań związanych z obsługą zgłoszeń prac geodezyjnych, uzyskają dostęp do elektronicznych usług zgłaszania i przekazywania wyników swoich prac.

– Dla pozostałych klientów szczególnie pomocne będą narzędzia pozwalające na sprawne zamawianie dokumentów geodezyjnych. W dedykowanej do tego zakładce odpowiednio wyeksponowano główne asortymenty zamawianych dokumentów. Wybierając odpowiednie zakładki, można pozyskać szczegółowe informacje dotyczące zamawianych dokumentów, charakteryzujące ich przydatność do docelowego wykorzystywania. Zawarte są tu wskazówki dotyczące sposobu wypełniania poszczególnych wniosków i formularzy dotyczących zamówień na dokumenty geodezyjne. Zamieszczono tu także odnośniki do pobrania odpowiednich formularzy i wzorów wniosków – dodaje Paweł Kowalczyk, dyrektor Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami.

Poprzez stronę „e-Geodezja” łatwo również dotrzeć do Geoportalu Powiatu Kieleckiego „e-PODGiK”. Po wybraniu zakładki „Przeglądanie map geodezyjnych” użytkownik zostanie przeniesiony do serwisu mapowego, umożliwiającego wizualizację danych ewidencji gruntów i budynków, uzbrojenia terenu oraz innych informacji tematycznych.

Budowa strony „e-Geodezja” wpisuje się w stałe działania Starostwa Powiatowego w Kielcach na rzecz usprawnienia obsługi mieszkańców i inwestorów z obszaru powiatu. Jej wdrożenie zapewni sprawniejsze i szybsze pozyskanie danych i dokumentów geodezyjnych, ułatwiając tym samym dostęp klientów do urzędu.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kielcach


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS