wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-06-09| GNSS, Firma

SatRevolution wybiera rozwiązanie do zarządzania danymi z nanosatelitów

9 czerwca wrocławska spółka SatRevolution podpisała kontrakt ze SkyWatch, startupem zajmującym się technologiami kosmicznymi z siedzibą w Waterloo w Kanadzie. Umowa obejmuje dostarczenie nowoczesnego rozwiązania do zarządzania danymi uzyskanymi z nanosatelitów STORK firmy SatRevolution.


SatRevolution wybiera rozwiązanie do zarządzania danymi z nanosatelitów

Już w tym miesiącu dwa nanosatelity stworzone przez SatRevolution, STORK-4 i STORK-5, zostaną wyniesione na orbitę. Urządzenia bazujące na najnowocześniejszej platformie UniBus 3U CubeSat opracowanej przez SatRevolution, są pierwszymi satelitami optycznymi, które dadzą początek 14-satelitarnej konstelacji STORK. Po umieszczeniu na orbicie, STORK-4 i STORK-5 będą zbierać multispektralne obrazy i dane średniej rozdzielczości dla klientów z branży rolniczej i energetycznej w Polsce i USA.

Rolą platformy TerraStream firmy SkyWatch w nadchodzącej misji będzie świadczenie usługi zarządzania danymi – zamawiania, przetwarzania i dostarczania informacji. Rozwiązanie należy do kategorii „pod klucz”, co pozwoli SatRevolution skupić się przede wszystkim na rozwijaniu kluczowych obszarów własnego biznesu, przy jednoczesnym zwiększaniu skali działalności. Dzięki współpracy ze SkyWatch dane są gotowe do analizy, co znacząco skróci czas poświęcony na ich przetwarzanie i umożliwi szybkie zastosowanie np. do wyciągania wniosków z obserwacji. Integracja z platformą firmy SkyWatch pozwoli SatRevolution rozszerzać zasięg rynkowy.

– W SatRevolution wierzymy, że teledetekcja może pomóc w rozwiązywaniu problemów na całym świecie. Widzimy tysiące zastosowań – od usuwania skutków klęsk żywiołowych po pomoc rolnikom w zwiększaniu plonów – mówi Grzegorz Zwoliński, prezes SatRevolution. – Bariera wejścia na rynek satelitarny jest naprawdę wysoka. Współpraca ze SkyWatch pozwoliła nam wejść na ten nowy obszar szybciej. Mogliśmy sprawnie wdrożyć mechanizm zarządzania danymi zbieranymi przez nasze satelity, co przekłada się wprost na zwiększenie biznesowej użyteczności naszego rozwiązania – podkreśla.

– Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy wybrani przez SatRevolution do wsparcia ich misji STORK – dodaje James Slifierz, CEO w SkyWatch. – Umożliwienie realizacji kosmicznych pomysłów nowym komercyjnym operatorom satelitarnym jest kluczem do dalszej demokratyzacji danych z obserwacji Ziemi. Jesteśmy dumni z faktu wykorzystania naszych platform TerraStream i EarthCache przez SatRevolution w celu sprowadzania korzystnych cenowo i wysokiej jakości danych na Ziemię – zaznacza.

Źródło: SatRevolution


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS