Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-06-07| GIS, Teledetekcja

Capella Space udostępnia pierwsze zobrazowania Polski

Amerykańska konstelacja małych satelitów radarowych Capella Space wykonała pierwsze zobrazowania dla obszaru naszego kraju. Zobaczymy na nich Warszawę oraz kopalnię węgla brunatnego Turów w wysokiej rozdzielczości.


Capella Space udostępnia pierwsze zobrazowania Polski <br />
Zobrazowanie Capella Space dla centrum Warszawy
Zobrazowanie Capella Space dla centrum Warszawy
Capella Space udostępnia pierwsze zobrazowania Polski <br />
Porównanie zobrazowań Capella Space i Sentinel-1
Porównanie zobrazowań Capella Space i Sentinel-1

Na terenie naszego kraju pozyskano cztery zobrazowania, a zautomatyzowany system zlecania zadań pozwala klientom bezproblemowo pozyskiwać dodatkowe dane SAR na żądanie w ich obszarach zainteresowań. Trzy pierwsze sceny pochodzące z 2 i 4 kwietnia oraz 22 maja obejmują swoim zasięgiem teren Warszawy, w tym niemal całą centralną część miasta oraz fragment Wisły. Zobrazowania z 10 kwietnia i 22 maja zostały zarejestrowane w trybie Stripmap, obejmując obszar 5 x 20 km w rozdzielczości ok. 1,4 m. Pierwsze z zobrazowań, które pochodzi z 2 kwietnia, zostało zarejestrowane w trybie Spotlight, charakteryzującym się najwyższą dostępną komercyjnie rozdzielczością, wynoszącą aż 50 cm. Dodatkowo 28 maja zarejestrowano dodatkowe zobrazowanie w trybie Spotlight ukazujące kopalnię Turów.

Wysokorozdzielcze, komercyjne dane SAR pozwalają klientom na monitorowanie terenów zurbanizowanych z wykorzystaniem niezawodnych i częstych obrazów pozwalających na detekcję elementów takich jak pojedyncze mosty i drogi. Porównanie zobrazowania Capella z ogólnodostępnymi danymi radarowymi satelity Sentinel-1 wyraźnie wskazuje na przewagę wysokorozdzielczych danych oferowanych przez nowe sensory. W przypadku danych z satelity Sentinel-1 niemożliwe jest bowiem rozróżnienie pojedynczych budynków. Ponadto fragment zobrazowania zarejestrowany w rejonie Stadionu Narodowego wskazuje, że nowe sensory Capella Space pozwalają na dokładne monitorowanie obiektów wielkogabarytowych.

Capella Space udostępnia zobrazowania wyróżniające się nie tylko pod względem jakości i rozdzielczości terenowej, ale oferuje również wysoką rozdzielczość czasową, zapewniając klientom niezawodne i aktualne zdjęcia w każdych warunkach pogodowych, przez całą dobę. Podejście firmy pozwala na szybkie rozmieszczanie nowych satelitów w rosnącej konstelacji w celu częstszych rewizyt. Więcej satelitów w połączeniu z systemem zlecania zadań w czasie rzeczywistym i dostarczaniem danych z niewielkim opóźnieniem zapewnia klientom przewagę w prędkości pozyskiwania danych, która z czasem będzie rosła.

Krajowym dystrybutorem danych Capella Space w Polsce jest ProGea 4D Sp. z o. o.

Źródło: ProGea 4D


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS