wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-06-07| Geodezja, GIS

GUGiK szkoli Mołdawian z wykorzystania danych przestrzennych

Zakończyły się dwie sesje szkoleniowe prowadzone w formie zdalnej w ramach projektu współpracy bliźniaczej dla Mołdawii: „Improving Spatial Data Services in the Republic of Moldova following EU standards”. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Chorwację, Holandię oraz Polskę.


GUGiK szkoli Mołdawian z wykorzystania danych przestrzennych
GUGiK szkoli Mołdawian z wykorzystania danych przestrzennych

Podczas szkoleń – zarówno w maju, jak i w kwietniu – pracownicy GUGiK przedstawili podstawy SDI, legislację w tym zakresie, przykłady i praktyczne rozwiązania w zakresie usług sieciowych, a także dane wektorowe i rastrowe na przykładzie serwisu Geoportal.gov.pl. Uczestnicy poznali również podstawy oprogramowania QGIS.

Przeszkolonych zostało ponad 100 osób z administracji publicznej i sektora prywatnego Mołdawii.
Szkolenia cieszyły się dużym zainteresowaniem oraz spełniły oczekiwania uczestników, o czym świadczyły wysokie oceny wystawione trenerom.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@ W końcu ktoś przeznaczył pieniadza z naszych podatków na słuszy cel. Cieszy, że urzednicy w czasie swojej cieżkiej pracy znaleźci czas na szkolenie ponad 100 osób z administracji publicznej i sektora prywatnego Mołdawii.
 2 
odpowiedz zgłoś
Chyba sobie na wycieczkę przyjechali. Bo Mołdawię w tym zakresie (i nie tylko) szkoli już od jakiegoś czasu Norwegia, nie tylko szkoli ale i pomaga wprowadzić rozwiązania. I chyba norweski know-how jest jednak pewniejszy niż patriotyczno-narodowy
 6 
odpowiedz zgłoś
odp: Chyba sobie na wycieczkę przyjechali. zdalnie :))))
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
Jasne nie mają ze 30% procent budynków ale pokażmy im WMS. Na pewno im się na tym etapie przyda. :)
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: Jasne Te 30% to na podstawie badań IDzD, tak? No i od ilu % budynków można zacząć używać WMS?
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Jasne Tak twierdzi statystyka mołdawska po spisie w 2020 ale pewnie fachowcy z UE wiedzą lepiej. Mogą GUGiK nauczyć dla odmiany jak się mapy topograficzne 1:50 000 robi. Patrz http://www.geoportal.md/en/default/uploads/index/i d/1616 potrafią jeszcze. Po tych szkoleniach to nie wiem jak to się skończy.
zgłoś
3 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS