wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-06-01| Geodezja, Przetargi

Sporo chętnych do X tury cyfryzacji mazowieckiego PZGiK

W wartym 7,4 mln zł przetargu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego na kolejną turę cyfryzacji powiatowego zasobu geodezyjnego wystartowały 24 firmy lub konsorcja z ofertami na bardzo różnym poziomie cenowym.


Sporo chętnych do X tury cyfryzacji mazowieckiego PZGiK

Zamówienie obejmuje prace w powiatach: otwockim, płockim, pruszkowskim, pułtuskim, sokołowskim, szydłowieckim, warszawskim zachodnim, żyrardowskim oraz w Radomiu. W zależności od części (a jest ich 16) przedmiotem zamówienia jest modernizacja EGiB, zakładanie baz BDOT500 i GESUT, skanowanie materiałów PZGiK bądź modernizacja osnowy wysokościowej.

Przypomnijmy, że z powodu zbyt drogich propozycji cenowych bądź braku ofert w poprzednich turach cyfryzacji PZGiK Urząd Marszałkowski zmuszony był unieważnić sporo części. Analiza ofert złożonych w X turze daje jednak nadzieję, że tym razem do tego nie dojdzie. W każdej części wystartowało bowiem po kilku chętnych. Co więcej, niemal we wszystkich częściach przynajmniej jedna oferta mieści się w budżecie zamawiającego. Wyjątkiem jest część 1, której przedmiotem jest skanowanie materiałów PZGiK w powiecie otwockim, ale w tym przypadku szacunki UMWM zostały przekroczone jedynie nieznacznie.

Łącznie suma najtańszych ofert ze wszystkich części wynosi 76% budżetu całego przetargu.

Uwagę zwracają także spore rozbieżności cen ofert. Bodaj największe różnice widać w części 8 (modernizacja EGiB oraz założenie baz BDOT500 i GESUT w powiecie sokołowskim). Najtańsza propozycja opiewa tu na 298 tys. zł, a najdroższa – na 1,217 mln zł.

Zestawienie ofert

Zamówienie jest częścią wartego blisko 100 mln zł projektu „Regionalne partnerstwo samorządów Mazowsza dla aktywizacji społeczeństwa informacyjnego w zakresie e-administracji i geoinformacji” (tzw. Projekt ASI). W jego ramach w drugiej połowie maja ogłoszono XI turę cyfryzacji PZGiK. Oferty w tym postępowaniu można składać do 24 czerwca.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS