wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-05-25| Geodezja, Przetargi

Wody Polskie: oferty na geodezyjną obsługę poniżej budżetu

Po blisko rocznej procedurze przetargowej Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie podpisało umowę na geodezyjną obsługę inwestycji polegającej na modernizacji śluzy oraz sterowni na stopniu wodnym Krapkowice wraz z przebudową awanportów.


Wody Polskie: oferty na geodezyjną obsługę poniżej budżetu <br />
Śluza Krapkowice (fot. RZGW w Gliwicach)
Śluza Krapkowice (fot. RZGW w Gliwicach)

Przetarg na te prace ogłoszono jeszcze pod koniec maja ubiegłego roku, umowę podpisano zaś 17 maja br. Zamawiający gotowy był przeznaczyć na obsługę inwestycji 1,09 mln zł. W postępowaniu wpłynęły dwie oferty – obie poniżej tej kwoty. Za najkorzystniejszą Wody Polskie uznały propozycję tańszą, a tę (o wartości 660 tys. zł) złożyła firma OPGK Wrocław. Wartość droższej oferty (przedstawionej przez OPGK Opole) wyniosła z kolei 874 tys. zł.

Modernizacja śluzy w Krapkowicach to inwestycja o łącznej wartości 219 mln zł będąca jednym z elementów modernizacji Odrzańskiej Drogi Wodnej. Prace polegać będą m.in. na budowie nowej komory o wymiarach 190 x 22 metrów, przebudowie istniejącej komory pociągowej, modernizacji infrastruktury i obiektów towarzyszących oraz budowie nowej sterowni śluzowej.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Następny przetarg "Oprócz Januszkowic prace modernizacyjne obejmują także stopnie wodne Krapkowice oraz Opole" - czyli z wyliczeń przez potrójną całkę Opole wygrywa w Opolu
odpowiedz zgłoś
Przetarg? Chyba nikt inny nie spełnił kryterium "doświadczenia" firmy. A zatem wygrany doda jeszcze jedną inwestycję i następnym razem jego oferta będzie brana pod uwagę ????
odpowiedz zgłoś
wartość usługi geodezyjnej 0,3 % całości. UFFFFFF
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: wartość usługi Jak za 4 paliki i reper, potem szybka inwentarka w cadzie, to całkiem dobra oferta.
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: wartość usługi to i tak nieźle. Na niektórych budowach wartość obsługi geodezyjnej liczy się już w promilach wartości całej inwestycji.
 1 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS