wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-05-20| Mapy

Mapy TomToma coraz bardziej przyjazne elektrykom

TomTom ogłosił dziś zawarcie umowy z firmami Hubject i Eco-Movement, co powinno przynieść istotne zmiany w rozwiązaniach tej holenderskiej spółki dla użytkowników aut elektrycznych.


Mapy TomToma coraz bardziej przyjazne elektrykom

Pierwsze porozumienie dotyczy przedłużenia współpracy z Hubject, specjalistą ds. rozwiązań cyfrowych w dziedzinie e-mobilności. Hubject stworzył największą na świecie platformę dla dostawców usług ładowania pojazdów elektrycznych. Pakiet EV oraz interfejsy API Maps TomTom będą teraz wzbogacone o informacje dotyczące lokalizacji punktów ładowania, typów złączy oraz, co ważne, ich dostępności, co pomoże kierowcom i menedżerom flot pojazdów elektrycznych oszczędzać czas i unikać stresu.

„Umowa z firmą Hubject oznacza, że nawigacja TomTom oferuje kierowcom pojazdów elektrycznych dostęp do największej w branży liczby punktów ładowania, dzięki czemu mogą oni być spokojni o zasięg swojego pojazdu oraz o to, gdzie mogą go naładować” – wyjaśnia Antoine Saucier, Managing Director, TomTom Automotive.

Dzięki tej umowie łączna, globalna liczba punktów ładowania na mapach TomTom wynosi już prawie 450 tys. Ponad 175 tys. z tych punktów dostarcza kierowcom informacji o aktualnej dostępności za pośrednictwem usługi TomTom EV charging points.

Najnowsza technologia TomTom EV Routing and Range wykorzystuje szeroki katalog czynników, aby zaplanować najlepszą trasę, precyzyjnie przewidzieć zasięg i obliczyć wiarygodny szacowany czas przybycia. Kryteria te biorą pod uwagę aktualny i maksymalny poziom naładowania baterii, prędkość jazdy, rodzaj drogi i jej nachylenie, a także informacje o ruchu drogowym i punktach ładowania.

Punkty POI dla pojazdów elektrycznych są udostępniane deweloperom za pośrednictwem interfejsów API Maps TomTom. Umowa z Hubject zwiększa zakres rozwiązań, jakie deweloperzy mogą proponować firmom posiadającym floty pojazdów elektrycznych. Użytkownicy będą mogli znaleźć wszystkie EV POI za pośrednictwem Search API. Interfejs API Extended Routing, który zapewnia funkcję Long Distance EV Routing, uwzględnia natomiast wszystkie dostępne na trasie możliwości ładowania.

Druga umowa zawarta została z firmą Eco-Movement, dostawcą platformy danych dotyczących punktów ładowania pojazdów elektrycznych (EV) w Europie. Pakiet EV oraz interfejsy API Maps TomTom zostały teraz wzbogacone o wysokiej jakości informacje o ładowaniu dostarczane przez Eco-Movement w czasie rzeczywistym, zapewniając kierowcom i menedżerom flot pojazdów elektrycznych dokładne informacje o punktach użyteczności publicznej (POI) szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Kierowcy pojazdów wyposażonych w usługę TomTom EV charging points będą mogli korzystać z licznych udogodnień, w tym szczegółowych adresów, pomocnych informacji o godzinach otwarcia, prędkości ładowania, akceptowanych kartach i abonamentach, a także dostępności punktów ładowania w czasie rzeczywistym.

„Nasza umowa z Eco-Movement zapewni kierowcom pojazdów elektrycznych korzystających z pakietu EV TomTom bezproblemową nawigację. Od zoptymalizowanych tras po dostępne i działające punkty ładowania, które są zgodne z potrzebami kierowcy – TomTom zawsze pomaga zwiększyć komfort jazdy”, powiedział Antoine Saucier. „Dzięki rosnącej liczbie łatwych w użyciu rozwiązań nawigacyjnych dla pojazdów elektrycznych, wiodącemu na świecie zasięgowi punktów ładowania oraz ultraszybkim danym o dostępności w czasie rzeczywistym TomTom realizuje działania z zakresu e-mobilności na rzecz bezemisyjnej przyszłości”.

Źródło: TomTom


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS