wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-05-04| GNSS, Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt, Prawo, Instytucje

Majowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

W serwisie egeodeta24.pl, który udostępnia GEODETĘ cyfrowego, jest już opublikowane wydanie 5/2021. Materiałem okładkowym jest rozmowa z przedstawicielami Grodzkiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Krakowie – zwycięzcy III edycji plebiscytu GUGiK na najlepszy ODGiK.


Majowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

Majowe wydanie to również wywiad z dr. hab. inż. Arturem Krawczykiem z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Opowiada on o problemach geodezji górniczej, współpracy z kopalniami i informatyce w geodezji.
Spod ziemi przenieśmy się w kosmos. W najnowszym GEODECIE publikujemy artykuł nt. odkrycia kilku wcześniej nieznanych efektów związanych z wpływem ogólnej teorii względności na orbity i ruch satelitów. Dokonali tego naukowcy z Instytutu Geodezji i Geoinformatyki UPWr oraz ESA.

Dział prawny majowego GEODETY to m.in. artykuł sędzi Magdaleny Durzyńskiej. Wraca w nim do tematu nakładania się procedur w przypadku nieuregulowanych stanów prawnych gruntów zajętych pod drogi publiczne. Radca prawny PTG Grzegorz Kowalski wyjaśnia, dlaczego organ SGiK w uzasadnieniu negatywnego protokołu weryfikacji nie może powołać się na art. 42 ust. 3 Pgik. Natomiast Bogdan Grzechnik wybiega w przyszłość i zastanawia się, jak mogłoby wyglądać w Polsce wprowadzenie podatku katastralnego.

Zainteresowanych sprzętem i najnowszymi technologiami z pewnością zainteresuje artykuł firmy INTL Robotics poświęcony pomiarowi wnętrz magazynów z wykorzystaniem metod fotogrametrycznych, a także porównanie dronów marki DJI – Phantom 4 RTK oraz Matrice 300 RTK (z kamerą P1). Równie ciekawy jest materiał na temat systemu precyzyjnego pozycjonowania RTK na potrzeby prac hydrograficznych i pogłębiarskich na Zalewie Wiślanym.

W najnowszym wydaniu GEODETY publikujemy też artykuł przybliżający historię i działalność Instytutu Geodezji i Kartografii z okazji obchodów 75-lecia istnienia, a także wspomnienie niedawno zmarłego prof. Janusza Śledzińskiego.

Użytkowników serwisu egeodeta24.pl, którzy wykupili majowe wydanie GEODETY cyfrowego, zapraszamy do pobrania pliku z panelu użytkownika. Pozostałych zainteresowanych majowym wydaniem zachęcamy do opłacenia dostępu do niego za pomocą płatności elektronicznych. Cała operacja potrwa zaledwie kilka minut, a GEODETĘ cyfrowego w uniwersalnym formacie PDF będziecie Państwo mogli odczytać nie tylko na komputerze, ale także na tablecie czy smartfonie. W pliku łatwiej wyszukać interesujące słowa lub frazy, a dowolny artykuł można wydrukować na swoje potrzeby na domowej drukarce.

Dlaczego jeszcze warto korzystać z GEODETY cyfrowego? Bo oszczędza się czas i pieniądze! Każde nowe wydanie GEODETY cyfrowego otrzymuje się wcześniej niż wydanie papierowe. Również dostęp do dowolnego numeru archiwalnego uzyskuje się natychmiast po dokonaniu płatności elektronicznej – nie trzeba czekać na listonosza. GEODETA cyfrowy to wreszcie niższa cena prenumeraty i pojedynczych wydań. Co ważne, im więcej się kupuje, tym miesięcznik jest tańszy!

Zawartość majowego wydania GEODETY można wygodnie przejrzeć w serwisie egeodeta24.pl. Aby zaoszczędzić na każdym wydaniu, warto wykupić prenumeratę GEODETY cyfrowego (roczną, półroczną lub kwartalną). A tych, którzy wolą GEODETĘ w wydaniu papierowym, zachęcamy do zakupu prenumeraty w wersji tradycyjnej.

Redakcja


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS